Šabanov ubica će provesti samo par godina u zatvoru: Porodica neutešna

Novosti/ B.Z. | vip 2020-01-29 07:54:16 2020-01-29 07:54:16

Reči porodice će vas rastužiti!

Rajko Ristić/Alo/Printscreen

Alsinu Leventu koji je optužen da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je nastradao Šaban Šaulić po nemačkom zakonu preti kazna do četiri godine zatvora.

Optuženom Leventu na teret se stavljaju krivična dela ubistvo iz nehata, nanošenje telesnih povreda u saobraćaju, vožnja bez vozačke i saobraćajne dozvole, kao i upravljanje automobilom pod dejstvom alkohola i opijata. Umesto dozvoljenih 80, Levent je vozio 160 kilometara na sat.

Porodica Šabana Šaulića izrazila je veru u to da će nemačko pravosuđe učiniti sve što je potrebno.

- Zakon je takav i kazna se ne može produžiti, tako da bi svaki zahtev u tom pravcu zbog zakonske regulative bio neosnovan i unapred osuđen na propast. S druge strane, kad nečiji nehat i bahatost ubiju čoveka, svaka kazna je, u očima njegovih najbližih, nedovoljna - kažu u porodici tragično preminulog kralja srpskog folka.

 

Expand player
Pogledajte više