PROGANJANJE JE OZBILJNA BOLEST Psiholog o napadu na Sandru Afriku,  ovo su još neki detalji
Printscreen

Sandra Afrika sinoć je preživela pravu dramu. U jednom restoranu na Novom Beogradu pevačicu je napao manijak, koji joj je ranije pretio da će je zaklati ako se ne javi.

Policija je potom uhapsila ovog muškarca iz Hrvatske, koji je Sandru proganjao već godinu.

PROGANJANJE JE OZBILJNA BOLEST Psiholog o napadu na Sandru Afriku,  ovo su još neki detalji

Dejan Briza

 

Ova pevačica nije jedina javna ličnost koja se našla na meti progonitelja. Na meti raznoraznih uhoda ranije su bile još neke njene koleginice među kojima Nina Badrić kao i Jelena Rozga. Slučajevi su imali sudski epilog.

Psiholog Čedomir Novaković pojašnjava da je to neki intrapsihički konflikt, neka trauma ili neko nezadovoljstvo koje je karakteristično za osobu koja ima određene emotivne ili psihičke tegobe.

Pročitajte još: Lidija Vukićević pokazala MAJKU: Od nje je nasledila osmeh i šarm, ali i jedan UPEČATLJIV detalj koji sa ponosom ističe

Postoji tu i dodatak. Veliki broj ljudi koji su anonimni često se projektuju u poznata lica. Drugi ugao se može nazvati dijagnostički. Može se nazvati opsesivno-kompulsivna neuroza. Osoba ima idealizovanu sliku nekoga u koga je zaljubljen(a), gde može doći do potpuno kontraproduktivne emotivnosti i agresije zato što ta osoba nije dostupna – kaže Novaković.

PROGANJANJE JE OZBILJNA BOLEST Psiholog o napadu na Sandru Afriku,  ovo su još neki detalji

Dejan Briza

 

Ističe da je to poremećaj i naglašava da, “ako dugo traje, postaje bolest koja može biti opasna”.

Setite se samo slučaja Džona Lenona. Osobe stvaraju svoj individualni svet u kojem dominira potreba za nekim osloncem, koji je imaginaran i gde je samo emocija s jedne strane. Naravno da se posle javljaju i frustracije, koje mogu preći u agresiju. Te osobe nemaju zdrav razum i ne mogu shvatiti da osobe koji su im idoli ne mogu uzvratiti. To su emotivno hendikepirane osobe i mogu biti veoma opasne – zaključio je psiholog.

PROGANJANJE JE OZBILJNA BOLEST Psiholog o napadu na Sandru Afriku,  ovo su još neki detalji

Dejan Briza

 

Podsetimo, Džon Lenon ubijen je 8. decembra 1980. uveče oko 22.50, ispred zgrade “Dakota” na Menhetnu, gde je živeo sa svojom umetničkom i životnom saputnicom Joko Ono i mlađim sinom Šonom. Mark Dejvid Čepmen, njegov 25-godišnji dželat, doleteo je sa Havaja par dana ranije da izvrši pomenuto, pred svojom suprugom već najavljeno, krvavo delo.

Detalji u vezi sa počiniocem, poput onog da se sa Lenonovima sreo još istog popodneva i da mu je Džon tada potpisao svoj tek snimljeni album Double Fantasy. Brojni stručnjaci izneli su svoje mišljenje o stanju uma ubice Džona Lenona, kako u danima neposredno pre izvršenja atentata i nakon njega, tako i kasnije. Razmatranje svih mogućih razloga zbog kojih se Mark Čepmen, inače obožavalac Bitlsa, upustio u ovako stravičan poduhvat – ne prestaje do dana današnjeg.

KRILI ZAŠTO JE NESTALA SA TELEVIZIJE Konačno se saznalo, svi mislili da je dobila otkaz, a ovo je pravi razlog

BONUS VIDEO:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading