KRAJ TRILERA! Ukrajina je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva posle 120 minuta strašne borbe!

Od samog starta obe ekipe su krenule žestoko, Švedska je na početku imala nešto bolji start, ali nije se dala Ukrajina što se pokazalo u 27. minutu kada je Zinčenko  pogodio za vođstvo Ukrajine.

Puleni Andreja Ševčenka nastavili su da igraju ofanzivno, ali ipak su "vikinzi" uspeli da pruže adekvatan odgovor u 42. minutu kada je Forsberg pogodio za izjednačenje.

U drugom poluvremenu videli smo pravi atomski fudbal. Gađale su se prečke, stative, na sve načine obe ekipe su pokušale da dođu do golu.

Odlično su se istakla oba golmana koji su pružili fantastičan otpor ofanzivcima suprotnog tima.

U prvom produžetku Švedska je ostala bez Danijelsona koji je zbog grubog starta dobio crveni karton.

Krenuo je strašan tempo igre, obe ekipe su na sve načine pokušale da zatresu mrežu, a kako je vreme odmicalo igrači su se sve više povređivali.

Kada su svi najmanje nadali, igrač Ukrajine Artem Dobvijk je pogodio u poslednjem minutu produžetka i tako doneo svojoj reprezentaciji ogromnu radost.

Ukrajina će u četvrtfinalu odmeriti snagu sa Engleskom u Rimu.

ŠVEDSKA : UKRAJINA (1:2)

Stadion: Hempden Park, Glazgov

Sudija: Dani Orsato, Italija

ŠVEDSKA; Olsen - Augustinson(Od 83. Bengston), Danielson, Lindelof, Lustig (Od 83. Kraft)- Forsberg, Ekdal, Olson, Larson(Od 96.Berg) - Isak(Od 96. Klison), Kuluševski (Od 96. Kuison)

UKRAJINA: Buščan - Karavaev,  Zabarni, Krivtsov, Matvienko - Sidorčuk (Od 117. Bezus), Stepanenko(Od 94. Makarenko), Zinčenko - Jarmolenko, Šaparenko(Od 60. Malinovski), Jaremčuk (Od 91. Besedin, Od 101. Cigkov)

Kraj - Ukrajina je u četvrfinalu

120. minut - Goool! Dovbjik je dao gol za Ukrajinu!

113. minut - Karavajev je u pokušaju da šutne udario nogom Berga u glavu. Šveđaninu se ukazuje lekarska pomoć.

109. minut - Malinovski je imao neverovatnu šansu, ali sudija podigao zastavicu zbog ofsajda

EPA/ Robert Perry

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka - Rezultat je ne promenjen

105. minut - Krivtsov je zbog bolova na kratku napustio teren

104. minut - Kraft dobija udarac loptom u glavu

EPA/ Andy Buchanan

103. minut - Prilka za Ukrajinu, ali nisu uspeli da je iskoriste

101. minut - Cigakov ulazi umesto Besedina

Tanjug/AP

99. minut - Danijelson dobija crveni karton.  Zbog start na Besedinom dobio je crveni karton igrač Švedske

Tanjug/AP

91. minut -  Počeo je prvi produžetak

Kraj regularnog toka - Rezulatat je 1:1

Tanjug/AP

88. minut - Nije uspeo Koluševski da iskoristi priliku

85. minut - Žuti karton dobija Forsberg

77. minut - Prave faul Šveđani nad Jarmolenkom

69. minut - Korner za Švedsku. Buščćan brani šut Olsena

EPA/ Petr Josek

67. minut - Fantastično hvala Olsen Sidorčekov centaršut

64. minut - Forsberg pogađa prečku

59. minut - U poslednjem momentu spasao Krivetsov gol Ukrajine

57. minut - Sada na drugoj strani Forsberg pogađa stativu

55. minut - Sidorčuk pogađa stativu

52. minut - Ukrajincu su preuzeli incijativu

49. minut - Pokušao je Jarmolenko, ali nije uspeo

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena -  Rezultat je 1:1

42. minut - Gooool! Forsberg donosi izjednačenje "vikinzima!

41. minut - Pokušali su Šveđani putem cenaršut, ali nisu uspeli

35. minut - Ukrajinci nastavljaju da čuvaj posed lopte

29. minut - Sjajno Bušćan brani slobodan udarac

27. minut - GOOOOL! Zinčenko pogađa za vođstvo!

19. minut  - Isak je šutirao pored stative

10. minut  - Jaremčuk je imao sjajan šut, brani Olsen

6. minut - Švedska za sada dominatnija

2. minut - Imala je Švedska prvi ozbiljan napad

Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u kojoj se sastaju Švedska i Ukrajina.