Upucao poznatu plesačicu Nataliju jer mu nije uzvratila "romantičnu naklonost"
alo.rs
Ubijena plesačica Natalija
Ubijena plesačica Natalija, Foto: Instagram

Moskovska policija započela je potragu za muškarcem za kojeg kažu da je usred bela dana na ulicama glavnog grada Rusije usmrtio nagrađivanu plesačicu Nataliju Proninu (30), navodno, jer mu nije uzvratila "romantičnu naklonost".

Natalija Pronina bila je koreografkinja i u sredu se s prijateljima vraćala s posla kad joj je prišao maskirani muškarac. Na snimcima nadzornih kamera može se videti osumnjičeni kako podiže pištolj i puca, a potom beži s mesta događaja. Očevici tvrde da je napadač bacio granatu za omamljivanje kako bi sklonio pažnju sa sebe pre pucanja, prenosi RT.

Pronina je umrla u bolnici, a njeni prijatelji su prošli nepovređeno. Lokalna stanovnica rekla je novinarima da je na mestu incidenta "bilo mnogo krvi."

U početku se tragalo za Pronininim 33-godišnjim dečkom Aleksandrom Kravčenkom koji negira bilo kakvu umešanost jer je u vreme nesreće, navodno bio u Jalti na Krimskom poluotoku. Istraga je u toku.

Pročitajte:

Tagovi