Desetine građana uhapšeno zbog terorizma

Tanjug | vesti 2018-01-10 20:13:58 2018-01-10 20:13:58

Iran je saopštio da su snage bezbednosti uhapsile više desetina gradjana osumnjičenih za "terorističke aktivnosti" tokom nedavnog talasa protesta u toj zemlji.

Profimedia

Zvanična agencija IRNA objavila je saopšenje Ministarstva za obaveštajna pitanja u kome se navodi da su snage bezbednosti konfiskovale oružje i eksploziv koje su uhapšeni držali u "sigurnim kućama".

Neki od njh su pored toga snimali proteste, navodi se u saopštenju, kako prenosi AP.

U Iranu su prošlog meseca izbile demonstracije zbog lošeg ekonomskog stanja i korupcije. Protesti su se proširili u nekoliko gradova, pri čemu su neki od demonstranata pozivali i na rušenje vlasti.

Na nekim od protesta izbili su i sukobi a poginula je najmanje 21 osoba. U međuvrmenu su organizovani i protesti u znak podrške vladi.

Iran je optužio SAD, Izrael i druge strane sile da podstiču nasilje i pokušavaju da svrgnu režim Islamske Republike.

Expand player
Pogledajte više