Americka vojska
Foto: EPA/EPA

"Oko 800 vojnika (Nacionalne garde) pozvano je danas u okviru operativne grupe 'lep i bezbedan Vašington', a okvirno 100–200 njih pruža podršku organima za sprovođenje zakona. Dužnosti tog osoblja uključuju administrativne i logističke uloge, kao i fizičko prisustvo u podršci sprovođenju zakona", navodi se u saopštenju.

Ova naredba će važiti do 25. septembra, ukoliko u međuvremenu ne dođe do promena.

Nacionalna garda će igrati ulogu u naporima da Vašington postane jedan od najbezbednijih, najčistijih i najlepših gradova na svetu, rekao je ministar odbrane Pit Hegset, nakon što je predsednik izdao memorandum o mobilizaciji Nacionalne garde Vašingtona.

Hegset je istakao da će mobilizaciju sprovesti sekretar vojske Den Driskol, a pripadnici garde biće raspoređeni na ulicama Vašingtona predstojeće nedelje. On je dodao da su i druge gardijske jedinice spremne da učestvuju.

Predsednik SAD Donald Tramp prethodno je proglasio vanredno stanje zbog kriminala u Vašingtonu i najavio da će rasporediti pripadnike Nacionalne garde u ovom gradu, kao i da će staviti policiju Distrikta Kolumbija pod federalnu kontrolu, u okviru nastojanja da se smanji nivo kriminala i beskućništvo u prestonici.

(RT)

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading