Foto: RINA
Foto: Printscreen/Foto: RINA

- Osim na lokaciji Žuber, požar je izbio i na lokaciji Biokovac – Grab. Veliki broj objekata i kuća je ugroženo, a ekipe su i dalje na terenu. Uzrok požara se pretpostavlja da je ljudski faktor pa je o tome obaveštena i policija, kazao je za RINU Edin Kolić komandir Službe zaštite i spašavanja Bijelo Polje.

Ističe da je u akciji na lokaciji Žuber u intervenciji učestvovalo 7 vatrogasaca spasilaca sa dva specijalna i jednim tehničkim vozilom, a na lokaciji Biokovac 7 vatrogasaca spasilaca sa dva specijalna i jednim tehničkim vozilom.

Ovom prilikom opet apelujemo na građane da se suzdrze od paljenja na otvorenom jer su narednih dana najavljene visoke temperature, a posledice koje požari ostave za sobom su znatno velike, naveo je Kolić.

Požari na otvorenom aktivni su od juče i na teritoriji Buljarice, gde otvoren palemen preti da se dodatno proširi.

RINA

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading