Tramp i Netanjahu
Foto: EPA/EPA-EFE/YURI GRIPAS

 Prema njegovim rečima, sve je bilo dogovoreno i Vašington je bio potpuno svestan izraelskih namera pre nego što su dronovi i rakete poletele ka iranskim nuklearnim i vojnim ciljevima.

– Obavestili smo ih unapred. Šta će uraditi dalje? To prepuštam predsedniku Trampu – izjavio je Netanjahu, sugerišući da je loptica sada na američkoj strani terena.

Iako nije želeo da govori u ime SAD, izraelski lider je podsetio na ranije stavove Donalda Trampa, koji je javno rekao da Iran ne sme ni da pomisli na nuklearno oružje, a kamoli da razvija infrastrukturu za njegovo bogaćenje.

Tramp je u svojoj izjavi za ABC potvrdio da je bio informisan o napadu unapred i dodao da je Iran imao više šansi za pregovore sa SAD, ali da ih nije iskoristio. Na pitanje da li je Amerika na bilo koji način učestvovala u operaciji, bivši predsednik je izbegao konkretan odgovor:
– Ne želim to da komentarišem.

Napad Izraela na desetine ciljeva širom Irana uključivao je nuklearne objekte, postrojenja za balističke rakete i visoke vojne komandante. Netanjahu je poručio da je cilj akcije – sprečavanje Irana da ikada dođe do atomske bombe.

(Tanjug)

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (1)

Loading
Боки

13.06.2025 18:24

Чуј знао, он је подржао све.