putin i lavrov
Foto: EPA/EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV / POOL

 „U ovom trenutku nemamo nikakav uticaj na tok sukoba u Istočnoj Evropi. Ako mi i naši saveznici iz NATO-a nismo spremni da objavimo rat, mobilišemo naše nacije, pošaljemo milione ljudi i ogromne količine opreme u region kako bismo se direktno suprotstavili Rusiji, onda bi trebalo da ćutimo“, rekao je Makgregor u intervjuu za Danijela Dejvisa na Jutjub kanalu „Deep Dive“.

Pre toga, bivši američki predsednik Donald Tramp oštro je reagovao na dejstva ruskih snaga koje su gađale ukrajinske vojne i industrijske objekte, poručivši da se Rusija „igra vatrom“.

Na te komentare osvrnuo se i portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov, koji ih je pripisao emocionalnoj napetosti svojstvenoj svim stranama uključenim u pregovore. Peskov je istakao da Moskva donosi sve neophodne odluke kako bi obezbedila bezbednost Rusije.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading