Emanuel Makron, Fridrih Merc i Kir Starmer
Foto: EPA/EPA-EFE/LUDOVIC MARIN / POOL MAXPPP OUT

U subotu su francuski predsednik Emanuel Makron, nemački kancelar Fridrih Merc i britanski i poljski premijeri Kir Starmer i Donald Tusk stigli u Kijev kako bi učestvovali na sastanku "koalicije voljnih".

Prema pisanju lista, četvorica lidera su ponovo razgovarala po povratku iz Kijeva, nakon što je Putin dao predlog za razgovore.

"Oni su posavetovali Vladimira Zelenskog da iskoristi priliku koju mu je ponudio Kremlj", navodi se "Mond".

Neimenovani diplomatski izvor naveo je da Zelenski ne može sebi da priušti da ga američki predsednik Donald Tramp predstavi kao "ratnog huškača".

Ruski predsednik Vladimir Putin se u nedelju obratio ruskim i stranim medijima i predložio da Ukrajina nastavi direktne pregovore bez preduslova u Istanbulu 15. maja.

Nakon toga, turski predsednik je podržao Putinovu inicijativu, ističući svoju spremnost da obezbedi lokaciju u Istanbulu. 

Bonus video:

https://player.target-video.com/previews/index/2118786/37042/

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading