BOSANAC PAO U BEČU SA ZLATOM I GOTOVINOM OD 230.000 EVRA Pažljivo birao žrtve, pratio ih, pa im krao ključeve
Bosanac (52), koji živi u Hrvatskoj, uhapšen je u Beču zbog sumnje da je opljačkao veći broj starijih ljudi! Policija je prilikom pretresa njegovog stana pronašla i zaplenila ukradeni zalatan nakit, kao i veću količinu novca, a ukupan plen koji je odneo procenjen je na 270.000 evra, saopštila je policija u Beču.

Bosanac je uhapšen prošle nedelje, zbog sumnje da je počinio najmanje 11 provala, navedeno je u Upravi bečke policije.
Sumnja se da je on, na prevaru, krao ključeve od starijih ljudi u trenutku kada su izlazili iz svojih domova, a potom ulazio u stanove i pljačkao ih.
Prema njihovim rečima Bosanac je pažljivo birao žrtve. Najpre ih je posmatrao, pratio u kom vremenu zlaze iz kuće i koliko dugo ostaju napolju. Potom bi im prilazio i započinjao neki razgovor. Kada bi se dovoljno približio žrtvama krao im je kuljučeve i čekao pogodan trenutak da uđe u njihove stanove i opljačka ih.
Portparolka policije Ana Gut, rekla je da je osumnjičeni državljanin BiH, koji živi u Hrvatskoj i redovno posećuje prijatelje u Beču.
- Tokom njegovih boravaka dešavale su se provale na raznim lokacijama u Beču. Poznati su slučajevi u 2., 4., 7., 10., 13., 14. i 18. okrugu. Žrtve su bili muškarci i žene stariji od 70 godina. Osumnjičeni je po nalogu bečkog javnog tužilaštva odveden u pritvor. Istraga je u toku - rekla je portaparolka za loklne medije.
Policija smatra da je osumnjičeni možda počinio i druga slična krivična dela. Kancelarija bečke državne kriminalističke policije, Zapadna filijala, pozvala je sve građane kojima je stan bio obijen da kontaktiraju policiju na 01/313-10/25600.
Informer/Alo!
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)