HAOS U RUSIJI Napadi dronovima izazvali požare na industrijskim lokacijama
U Nižnjenovgorodskoj oblasti, požar je izbio u preduzeću SIBUR-Kstovo nakon što su fragmenti drona pali na teritoriju industrijske zone Kstovo tokom napada u noći 29. januara. Požar je brzo ugašen, saopštila je pres-služba regionalne vlade, a prenosi TASS.
U drugom incidentu, požar je izbio u rafineriji nafte u Volgogradskoj oblasti, takođe kao rezultat aktivnosti dronova. Vatrogasci su brzo lokalizovali požar, ali je jedan radnik povređen i prebačen u bolnicu.
Osim toga, zbog učestalih napada dronovima, mikroelektronsko preduzeće "Silicon El" u Brjansku bilo je primorano da privremeno obustavi rad, što dodatno ukazuje na poremećaje u ključnim industrijama.
Ovi incidenti ističu sve veću učestalost napada na rusku infrastrukturu, dodatno pojačavajući tenzije u aktuelnom sukobu.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)