Uhapšeno 27 osoba zbog lažiranja saobraćajnih nesreća!

Shutterstock/meunierd
Policijski službenici uhapsili su 27 osoba i utvrdili sumnju da su 57-godišnjak, koji se već nalazi u istražnom zatvoru, dvoje 48-godišnjaka i 50-godišnjaka počinili krivična dela zločinačko udruživanje, prevara, falsifikovanje dokumenata i kompjuterski falsifikat. Preostale osobe se terete da su kao učesnici u fiktivnim saobraćajnim nesrećama počinile krivično delo prevara i pomaganje i podržavanje prevare.
Policija sumnjiči 57-godišnjaka da je u periodu od 2012. do 2018. godine na području Istarske županije, u dogovoru sa drugoosumnjičenim, 48-godišnjakom planirao i sredio nekoliko izmišljenih saobraćajnih nezgoda. Učesnike u nesreći pronašao je 48-godišnjak koji im je za to dao novčanu nadoknadu, a te osobe su nesreću prijavile policiji i otišle u bolnicu na hitno lečenje i žalile se na povrede o kojima su prethodno dogovorili sa 48-godišnjakom.
Tada je 57-godišnjak pribavljenu medicinsku dokumentaciju predao trećem osumnjičenom, 48-godišnjem medicinskom tehničaru, koji je u bolnici neovlašćeno napravio nove specijalističke nalaze, povredivši ih, koji po svojoj prirodi ispunjavaju uslove za naknadu štete. od osiguravajućih društava.
Policija sumnjiči pedesetogodišnjakinju da je u dogovoru sa 57-godišnjakom kao predstavnik osiguravajućeg društva radila polise osiguranja za prethodno dogovorene saobraćajne nezgode, bez znanja lica umešanih u fiktivnu nesreće i u njihovo ime potpisali i uplatili premije za police napravljene da ih aktiviraju, a novac za to obezbedio je 57-godišnjak.
Ali osumnjičeni su takođe varali osiguravajuće kompanije u stvarnim nesrećama. Kada su učesnici stvarnih saobraćajnih nezgoda došli u bolnicu na hitnu medicinsku pomoć, treći osumnjičeni, 48-godišnjak, ponudio im je pomoć u plaćanju štete zbog povreda i uputio ih na 57-godišnjaka, a nakon sporazuma, on će voditi njihovu medicinsku evidenciju.u slučaju lažnih saobraćajnih nezgoda.
Osim toga, učesnike stvarnih saobraćajnih nezgoda pronašao je i drugoosumnjičeni, 48-godišnjak. 57-godišnjak, dvoje 48-godišnjaka i 50-godišnjaci novac su međusobno podijelili, oštetivši tako osiguravajuće kuće za preko 1,9 miliona kuna.
Tokom danas i juče uhapšene osobe su, uz krivičnu prijavu podnesenu Uredu za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala, privedene u pritvorske jedinice Istarske i Primorsko-goranske policije.
BONUS VIDEO:
PROČITAJTE JOŠ:
