Olivera Injac
Ilustracija
Olivera Injac

Ilustracija

Olivera Injac, Foto: Ilustracija

Crna Gora će nastaviti da doprinosi sistemu kolektivne bezbednosti i daljem razvoju odbrambene bilateralne saradnje i savezničkih odnosa sa Italijom, poručila je ministarka odbrane Olivera Injac na sastanku sa italijanskim izaslanikom odbrane, Nikolom Pikolom.

On je naglasio spremnost za učešće Italije u svim aktivnostima kako bilateralnog i multilateralnog karaktera, čime se unaprjeđuju odbrambene sposobnosti i kapaciteti oružanih snaga i doprinosi kolektivnim sposobnostima Alijanse za suočavanje sa bezbednosnim izazovima današnjice.

Navodi se da se Pikolo sastao sa generalnim direktorom Direktorata za odbrambenu politiku i planiranje, Rajkom Pešićem.

“Tom prilikom razgovarano je o potencijalnim mogućnostima daljeg razvoja postojeće bilateralne saradnje u domenu odbrane, sa posebnim akcentom na aktivnosti mornarica dve vojske, zajedničkog doprinosa u okvirima NATO i školovanja crnogorskih kadeta na prestižnim italijanskim vojnim akademijama”, kaže se u saopštenju.

BONUS VIDEO:

.

PROČITAJTE JOŠ: