Stipe
Printscreen
Stipe

Printscreen

Stipe, Foto: Printscreen

Otac je, kaže Stipo Jeleč, bio autoritet, neko ko se bezuslovno poštuje i ne ispituje. Susret o kojem je sanjao celo detinjstvo, dogodio se jednog sparnog popodneva krajem juna 1984., kada je u selu video, prišao joj i upitao je za ime. Od tada su se videli možda još jednom ili dva puta. On je otišao u Sloveniju, dok je Dragicu život odveo u Beograd.

Pročitajte još:

 

"Sve te godine sam pokušao nekako da saznam šta je s njima, da li su živi, gde žive, kako žive. Raspitivao sam se, ali nikada nisam mogao da dobijem nikakav odgovor", rekao je Stipo. Sve dok je nije primetio u reportaži o majci i ćerki koje žive u groznim uslovima, bez kupatila i vode na kraju grada, u zarđalom vagonu trolejbusa. Želja da vidi svoju sestru konačno se ispunila.

Stipe

Printscreen

Stipe, Foto: Printscreen

"Jedva čekam taj trenutak da je mogu zagrliti, da joj kažem gde si sestro, posle toliko godina", rekao je Stipo vozeći se prema svojoj davno izgubljenoj sestri. Ono što je tolike godine čekao dogodilo se pred kamerama. Puno toga imaju da nadoknade brat i sestra. Dele istog oca, ali od života su dobili sasvim različite karte. Stipo je već s 21 godinom sebi sagradio kuću, a ona poslednje tri decenije svojim domom naziva stari trolejbus iznutra zazidan ciglama.

Stipe

Printscreen

Stipe, Foto: Printscreen

"Ne mogu doći sebi. Kako jednostavno preživeti u ovim uslovima? Kako ljudi uspevaju da prežive? To je meni neshvatljivo", rekao je Stipo nakon što je uživo video u kakvim uvslovima žive Dragica i njena majka.

Sreću zbog pronalaska sestre zamenila je briga i teskoba, osećaj nemoći. Uživo je, kaže, i gore i teže od onoga što je video na televiziji.

Marko

Printscreen