Aleksandar Vučić
Alo.rs
Aleksandar Vučić

Alo.rs

Aleksandar Vučić, Foto: Alo.rs

Vučić je na početku obraćanja rekao da je danas napravljen dogovor sa UAE i Kinom da se izgradi fabrika Sinofarm u Srbiji

- Od 15. oktobra Srbija će proizvoditi i Sinofarm vakcinu - rekao je Vučić.

Predsednik je podsetio da je prethodno već dogovoreno da Srbija počne sa proizvodnjom Sputnjik V vakcine.

Vučić je izrazio zabrinutost zbig pojave britanskog soja korona virusa u Srbiji.

- Povećana je smrtnost i stepen zaražavanja. Apelujem na sve ljude da se vakcinišu što pre - rekao je Vučić.

- Ne znam da li shvatate šta znači to što će jedna Srbija proizvoditi dve vakcine. Jednu vektorsku i jednu sa umrtvljenim virusom - kaže Vučić.

Aleksandar Vučić

screenshot

Aleksandar Vučić, Foto: screenshot

Poljoprivreda

Vučić kaže da je Srbija napravila i veliki ekonomski dogovor o plasmanu voća i povrća na tržište UAE.

- Biće još dobrih vesti i oko Beograda na vodi. Doći će veliki svetski brendovi - najavio je Vučić.

On ističe da Srbija sada dobija na značaju u svetskim razmerama i da će moći da pomogne svojim prijateljima širom planete.

Predsednik Srbije boravi u Abu Dabiju gde predvodi delegaciju zemlja.

 

Komentari (5)

Milica

11.03.2021 19:48

Krizu uzrokovanu pandemijom korona virusa brze cemo prevazici ako pored sebe imamo jaku drzavu, kao sto su UAE.

Mima

11.03.2021 20:26

Jedino vakcinu koja je proizvedena u Srbiji i želim da primim.

Jovan

11.03.2021 23:15

Ovo su sjajne vesti za sve gradjane.

Milan

11.03.2021 23:16

Nadamo se da idu bolji dani i da ćemo uz pomoć vakcine u narednoj 2021 uspeti da iskorenimo ovaj virus.

Ognjen

12.03.2021 08:58

Bravo Predsedniče!