Razgovarali smo više od dva sata o svim važnim temama! (FOTO)

Alo.rs/J.Š. | vesti 2018-10-02 13:22:43 2018-10-02 13:22:43

Sastanak u četiri oka počeo je tačno u 13 sati

Tanjug/Rade Prelić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Ruske federacije Vladimirom Putinom. 

15.03 - Politika je bila dominantna tema u razgovoru sa šefom ruske države. Upoznao sam ga do najsitnijih detalja sa kompletnom situacijom na Kosovu i Metohiji. Naišli smo na razumevanje, iskren i prijateljski stav Putina prema Srbiji i srpskom narodu. Razgovarali smo i o konkretnim koracima o kojima ne mogu da govorim u javnosti - rekao je Vučić.

15.00 - Razgovarali smo duže od dva sata o svim važnim temama za odnose dve zemlje

13.21 - Predsednik Rusije izrazio je zadovoljstvo što može ponovo da razgovara sa svojim srpskim kolegom u Moskvi.

- A sećam se vaše poslednje posete 8.i 9.maja. Nedavno smo obeležili i 180-tu godišnjicu naših diplomatskih odnosa. Sa zadovoljstvom primećujem i rast trgovinske razmene. Pri tom je taj rast neprekidan - prošle godine iznosio je 23 odsto, a u prvih šest meseci ove godine preko 13 odsto - objasnio je Putin.

On je rekao da se beleži i rast ruskih ulaganja u srpsku privredu, koja su dostigla četiri milijarde dolara.

- Siguran sam da ćemo imati o čemu da razgovarmao što se tiče situacije u regionu - kazao je on.

13.15 - Što se tiče naših ekonomskih veza, ja sam zadovoljan i mislim da možemo da i u buduće jacamo naše ekonomske odnose - rekao je predsednik Srbije.

Vučić je zahvalio Putinu na svemu što radi u korist Srbije i pozvao ga da poseti Beograd u najskorije vreme, dodajući da bi to bila velika čast za našu zemlju i narod.

On mu je potom poklonio knjigu „Moja predivna Srbija“ ruskih autora.

 

13.10 - Očekujem da nastavimo ekonomsku saradnju, kojom smo do sada svi zadovoljno - istakao je predsednik.

Vučić je predsenika Putina pozvao u posetu u Beograd poklonivši mu i knjigu ruskih autora "Moja prekrasna Srbija".

13.00 - Počeo sastanak u četiri oka predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina

Predsednik Vučić izjavio je uoči sastanka da će od Putina tražiti konkretnu političku podršku za Srbiju i da veruje da će je od predsednika Ruske federacije Vladimira Putina i dobiti, kao što je to bilo i u prethodnom periodu.

Ovo je drugi susret dva lidera od početka godina, poslednji susret bio je u maju 2018. godine.

Centralna tema razgovora bilo je Kosovo i Metohija kao i trenutne regionalne napetosti povezane sa kosovskim pitanjem. Pored Kosova dva predsednika dotakla su se i ekonomskih tema.

 

 

 

Expand player
Pogledajte više