Pukla ljubav među koalicionim partnerima
Oliver Bunić
Pukla ljubav među koalicionim partnerima

Oliver Bunić

Pukla ljubav među koalicionim partnerima, Foto: Oliver Bunić

Kako saznaje „Alo!“, definitivno u Vladi Srbije neće biti mesta za Čedomira Jovanovića i njegov LDP.

- Čeda najverovatnije neće dobiti poziv da uđe u Vladu Srbije sa SNS-om - tvrdi za naš list dobro obavešteni sagovornik iz Vlade.
Ostanak LDP-a u opoziciji upalio je znak za uzbunu u stranci Čedomira Jovanovića jer će, nakon propalog pokušaja i nadanja da će ih Vučić pozvati u Vladu Srbije, imati problem i da sastave svoj poslanički klub u Skupštini Srbije, jer im treba pet poslanika.

Privilegije poslaničkog kluba

Za formiranje poslaničkog kluba potrebno je najmanje 5 poslanika i veoma je važan. Šefovi poslaničkih grupa su članovi skupštinskog kolegijuma, a sami poslanički klubovi imaju više vremena za raspravu. Bez obzira na to da li klub ima 5 ili 105 poslanika, svaki šef kluba ima na raspolaganju 20 minuta da govori, plus vreme namenjeno klubu. Članovi skupštinskih odbora biraju se iz poslaničkih grupa, a samostalni poslanici ne mogu da budu članovi odbora.

LDP je u srpski parlament ušao kao deo koalicije LDP-SDS-LSV i po koalicionom dogovoru imaće 3 poslanika plus Žarka Koraća, koji je bio na njihovoj izbornoj kvoti, što nije dovoljno za formiranje samostalnog poslaničkog kluba u srpskom parlamentu.

- U stranci su zabrinuti zbog situacije u vezi sa poslaničkim klubom u Skupštini Srbije, jer LDP vrlo lako može da ode bez njega, ukoliko mu i definitivno okrenu leđa koalicioni partneri Čanak i Tadić, što je gotovo izvesno da će se dogoditi - kaže za „Alo!“ naš sagovornik iz vrha stranke Čedomira Jovanovića.

Kako saznajemo, Čedomir Jovanović „dao se u potragu“ za partnerom u Skupštini Srbije s kojim bi mogao da sakupi pet ili više poslanika, koliko je potrebno za formiranje poslaničkog kluba.

- Za sada, saradnju sa LDP-om odbili su SDS, LSV, ali i Narodni pokret Srbije Miroslava Aleksića, koji je u parlament ušao na izbornoj kvoti stranke Borisa Tadića - kaže naš izvor iz vrha LDP-a.

- Nikakvih razgovora nije bilo, verovatno su u SDS-u, LSV-u i LDP-u zauzeti razgovorima u vezi sa tim ko će gde biti, a od čega i klubovi zavise. Ako ne bude dogovora, ja ću biti nezavisni poslanik - rekao nam je Aleksić.

Čeda Boris Čanak

Petar Dimitrijević

Čeda Boris Čanak, Foto: Petar Dimitrijević

 

Liberali veruju koaliciji

U Liberalno demokratskoj partiji za „Alo!“ kažu da ta stranka i dalje veruje u opstanak jedinstvene poslaničke grupe, ali i da ne isključuju mogućnost formiranja zasebnog poslaničkog kluba. - LDP će imati četiri poslanika. Imamo koalicioni dogovor sa SDS-om i LSV-om koji kaže da ćemo imati jedinstvenu poslaničku grupu i za sada se držimo tog dogovora. Ipak, ukoliko se odluči da je zbog korišćenja više vremena za raspravu u parlamentu potrebno formiranje više poslaničkih grupa, mi smo spremni i na to - kažu u LDP-u.

Komentari (7)

momazver

19.05.2016 10:53

Pa dobro Čedice. Primiće te u svoj klub. Karabatićka Ana.Javno rekla. Bićeš i predsednik... neko vreme.Rotacije u njenom klubu su normalna stvar. Hoćeš? Nećeš? Dvoumiš se? Troumiš?!?

Aaaa

19.05.2016 11:03

Ako je ovo istina,onda je izuzetno lijepa vijest. Gore na slici: Canak,Tadic,Jovanovic-sve moj do moga!

ns

19.05.2016 16:18

@Aaaa - Bome, ovaj naš Čanak, opasan neki tip. Di će on brez Borisa i Čedice.?Pa baš lepo izgledaju skupa. Eto poslaničkog kluba. Ju Čedo, ne brini, sve će biti kako valja.

citateljka

19.05.2016 12:54

...osim, ako Ameri ne odluce drukcije!

penzioner

19.05.2016 18:27

Cedi je mesto jedino u zatvor.

Sladjana

20.05.2016 09:06

Daj boze da ovu prodanu dusu,izbace za uvek iz politike.Ovaj ce nam doci glave.Neka ide u Parove,sa Avom Karabatic.

zabac

21.05.2016 08:12

Ma Cedu interesuje samo kako da se nagrabi sto vise para preko politike.Nije mi jasno kome to jos nije jasno.