Haradinaj prvi na listi, Vašington mu je upravo ukinuo SVU PODRŠKU!

Tanjug; D.K. | vesti 2019-01-14 20:25:43 2019-01-14 20:25:43

Kosovski premijer Ramuš Haradinaj nije dobio američku vizu, tako da neće moći da učestvuje u radu jedne konferencije o Balkanu početkom februara, objavila je danas "Al Džazira Balkans" pozivajući se na izvore u Stejt departmentu.

AP/Visar Kryeziu

Haradinaj je ranije dobio poziv za učešće u radu konferencije koja se održava 6. februara.

Međutim, neimenovani izvor iz Stejt departmenta je potvrdio da Haradinaj nije dobio ulaznu vizu zbog taksi koje je Priština uvela Srbiji i Bosni i Hercegovini.

PROČITAJ JOŠ:

"Al Džazira Balkans" navodi da je novinaru te medijske kuće i jedan od organizatora potvrdio da Haradinaj neće doći na pomenutu konferenciju.

Ranije danas je objavljeno da su Savet za nacionalnu bezbednost SAD i Stejt department usvojili dokument u osam tačaka u kojem se od vlade u Prištini zahteva da odmah ukine takse na proizvode iz Srbije ili će u suprotnom SAD Prištini uvesti sankcije.

Haradinaj je odgovorio da će Priština ukinuti takse nakon što dobije međunarodne garancije da će finalni sporazum sa Beogradom rezultirati uzajamnim priznanjem.

Expand player
Pogledajte više