Aleksandar Vučić zainteresovan za ulaganje u izgradnju crnogorskih fabrika
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Srbija zainteresovana da uloži novac u izgradnju fabrika na severu Crne Gore.
Tanjug/Tara Radovanović
Ulaganje značajnog novca i zapošljavanje ljudi bila bi šansa i za Bijelo polje, Berane, Pljevlja, rekao je Vučić i naveo da bi to dodatno doprinelo boljim odnosima dve zemlje.
Povodom spekulacija da će Srbija da otkupi dug Crne Gore od Kine za autoput, Vučić je rekao da to nije tačno i da ni ne postoji kao mogućnost.
Kako je rekao, za Srbiju je važno da završi svoj deo autoputa, i da Crna Gora izgradi autoput do Srbije.
Vučić je najavio da će do Svetog Nikole sledeće godine biti završena deonica Čačak-Požega, kao i da se uskoro, u narednih mesec dana očekuje ugovor za deonicu Požega - Boljare, od 107 kilometara, vredan 1,6 milijardi.
- Nadamo se da će Crna da završi deonicu od Andrijevice do Boljara, ali u to se ne mešamo - rekao je Vučić.
Pročitajte još: