NIJE IMAO BOJU U LICU, BIO JE POTPUNO DEHIDRIRAO, NISU MOGLI VENU DA MU NAĐU... Evo kako se sada oseća general Pavković
Odmah po sletanju na aerodrom u Beogradu on je prebačen na VMA, gde su naši najbolji lekari odmah krenuli da mu ukazuju neophodnu pomoć koja mu je uskraćivana u finskom kazamatu.
Generalova ćerka Marija Pavković otkrila je da se njen otac oseća mnogo bolje u odnosu na ono kako mu je bilo u nedelju uveče kada je sleteo u našu zemlju.
- Glas mu je već jači. Veseliji je... Medicinska sestra kaže da je jeo supu, voće. Dobio je boju u licu. Doktor je rekao da sve ide polako, a trude se da mu ugode oko svega što mu treba. Bio je potpuno dehidrirao, nisu mogli venu da mu nađu... Živnuo je, želi da se čuje sa svima. Uvek je govorio da mu nedostaje da priča na srpskom jeziku. Iznenađen je podrškom, koju nije očekivao - rekla je gostujući na Informer TV.
Podsetimo, udruženje „Vitezovi sa Košara“ organizovalo je 200 LED bilborda širom Srbije, kojima su uputili podršku generalu Pavkoviću sa porukom „dobro došao kući“.
- Dobro došli, generale! Sa ponosom i poštovanjem dočekujemo našeg junaka, čoveka koji je časno branio otadžbinu i nosio teret odgovornosti u najtežim vremenima. Vaš povratak u Srbiju nije samo povratak jednog vojnika već povratak simbola časti, hrabrosti i vernosti svom narodu. Generale, dobro došli kući - među svoj narod koji Vas pamti, poštuje i iskreno dočekuje! - poručio je borac sa Košara Darko Anđelković.
Plašio se da su ga svi zaboravili
- Par puta, u različitim situacijama, rekao mi je da sanja isti san. Da dolazi u Srbiju i da ga niko ne čeka... Verovatno je mislio da su ga zaboravili, jer su svi izašli, a on je ostao i nikako nije bilo šanse da ga puste. To je sanjao i tužno je o tome pričao i stalno je negodovao - tražeći reviziju postupka, da ne ostane zabeleženo u udžbenicima istorije to da on ima etiketu ratnog zločinca - ispričala je generalova ćerka.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (1)
Dragovan
30.09.2025 15:51
Saucesnici ratnih zlocinaca tokom 90-ih nalaze se u Hagu, Briselu, Berlinu, Vasinktonu...