ALBANCE OBLIO HLADAN ZNOJ Neće ih SAD, ali ni Albanija!

Peci je pokušao da pojasni česti javni diskurs o tome da lažna država Kosovo ima savezništva sa mnogim zemljama.
"Kosovo nema savez sa Amerikom, ima partnerstvo. Kosovo u pravnom smislu nema savez ni sa jednom državom na svetu, pa ni sa Albanijom. Da li ste čuli da neko iz bilo koje zemlje kaže da je Kosovo naš saveznik - ne. Rekli su da je Kosovo prijateljska zemlja, partner. Mi nemamo savez ni sa jednom državom na svetu", rekao je Peci na RTV 21.
On je izrazio zabrinutost zbog političke situacije i rekao da se ona pogoršava, dok Kurti jača svoju vlast. Kako je kazao, Kurti jednostrano vodi političku igru, koristeći sve "državne" resurse, dok opozicija ne razume ovu strategiju.
"Ne vidim nikakvo svetlo na kraju tunela, što duže ova situacija traje, biće gore za Kosovo i bolje za Kurtija, jer on ima sve resurse zemlje u svojim rukama. Kurti vodi političku igru, ne znam koliko je opozicija to razumela", rekao je Peci.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)