Monika Karimanović
Alo/Printscreen
Monika Karimanović

Alo/Printscreen

Monika Karimanović, Foto: Alo/Printscreen

Nastavlja se potraga za devojčicom Monikom Karimanović u selima oko Knjaževca, rečeno je Tanjugu u MUP-u.

Prema poslednjim informacijama, Jovanović je navodno dolazeći iz Malče, prošao ovom prugom ka Orašcu.

U potragu je uključeno još 100 policajaca, tako da je na terenu trenutno više od 300 policajaca iz Niša i Zaječara.

U kući u Orašcu pronađena je Monikina kosa, a u Malči njen ranac.

Pripadnici žandarmerije pregledali su oko 40 kilometara površine zemlje: brda, prugu itd. Dvanaest kilometara pruge su prepešačili u potrazi za tragovima.

Pripadnici niškog odreda Žandarmerije su tokom jučerašnjeg dana i noćas pregledali oko 40 kilometara izuzetno teškog i nepristupačnog terena u brdima oko sela Orešac.

Oni su pešice pretražili 12 kilometara duž pruge koju je osumnjičeni Jovanović prešao i uz koju su ga navodno videli kako vuče otetu Moniku (12) iz Niša. On je tu prugu koristio i u vršenju prethodnih krivičnih dela.

Uključena je i Helikopterska jedinica, Žandarmerija, psi tragači, kao i termovizijske kamere, javlja Pink.

Pretražuju se sela Podvis i Rgošte u okolini Knjaževca.

Jovanović je bio u zatvoru od 2006. do 2018. godine na izdržavanju kazne zbog silovanja.

Nekoliko dana po izlasku iz zatvora policija ga je ponovo uhapsila, jer je na društvenim mrežama slao neprimerene poruke.

On je u pritvoru bio do marta ove godine.