Majka koja je bebu ostavila u kontejneru u Žarkovu porađala se na nikad bolesniji način!

Alo!/Dejan Briza
* G. M. (33) se sama porodila u stanu
* Odmah je stavila bebu u kesu
* Bacila je u kontejner
Ona će sutra biti saslušana pred tužiocem, a na teret joj se stavlja krivično delo teško ubistvo deteta u pokušaju (član 114. stav 9), rekla je za Tanjug portparol tužilaštva Irena Bjeloš.
Njoj je određeno zadržavanje do 48 sati. Kako je saopštio MUP, majka se u jutarnjim satima porodila u stanu bez nadzora lekara, bebu stavila u kesu i ubacila u kontejner u blizini stana na Čukarici.
Takav način porođaja je neuobičajan za ovo vreme, a svim ženama je to u današnje vreme bukvalno nezamislivo.
Za krivično delo teško ubistvo deteta zaprećena je kazna od 10 do 40 godina zatvora, a prema zakonskim propisima, za delo koje ostane "u pokušaju", kao i ovom slučaju, sud može da izrekne ublaženu kaznu.
Bebu je juče u plastičnoj kesi u kontejneru pronašao penzioner Slobodan Cvetković, dok je šetao svog psa. Beba je potom smeštena u dečiju kliniku u Tiršovoj.
PROČITAJTE JOŠ:
BONUS VIDEO: Dojava o bombi ispred skupštine Srbije!
