Erdevik
Ilustracija
Ubijena direktorka

Youtube/Printscreen

Ubijena direktorka, Foto: Youtube/Printscreen

Ovako govori Branko Matijević, domar u Osnovnoj školi "Sava Šumanović" u Erdeviku, jedini živi svedok dvostrukog ubistva koje se dogodilo prošlog petka oko 9.30. Žrtve ovog zločina, Branislava Gnjidić (49), supruga osumnjičenog, koja je bila i direktorka ove obrazovane ustanove i Miroslav Bojić (55) iz Šida, koji je radio kao školski vozač, sahranjeni su u nedelju u razmaku od sat vremena. Osumnjičenom za dvostruko ubistvo, Predragu Gnjidiću (53) iz Šida, posle saslušanja određen je pritvor do 30 dana i on je smešten u pritvorsku jedinicu KPZ u Sremskoj Mitrovici.

- Niko nije mogao ni da nasluti da će se tako nešto desiti. Tog jutra, kao i ranije, Miroslav je došao kod mene dole u podrum, sedeli smo za stolom, vodili uobičajane razgovore. On je bio okrenut leđima prema vratima. Iznenada sam preko njegovog ramena ugledao Predraga. Bojić je skočio u stranu, a Gnjidić je bez i jedne reči otpočeo paljbu - govori Branko, koji kaže da mu je Miroslav gotovo sigurno spasao život, jer da nije ustao od stola možda bi i on bio pogođen.

Kako kaže, Branislava i Miroslav ostaće mu u najlepšim sećanjima. Opisuje ih kao dobre, sposobne, radne i vredne ljude. Na pitanje da li je on znao za ljubavnu vezu izmeđe direktorke i vozača, domar kaže:

- Šta se dešavalo između njih, stvarno ne znam. Oni dođu na posao i odu, odrade šta treba. Njihov privatni život, njihova stvar.