Detektorom za metal tražili oružje

EKIPA HRONIKE | vesti 2017-12-01 18:16:19 2017-12-01 18:16:19

Inspektori su u nameri da nađu oružje kojim je ubijena Jelena Marjanović pretražili nasip, ali i okućnicu porodice Marjanović

Vesna Lalić

Predmet kojim je pevačica „Granda“ Jelena Krsmanović Marjanović (33) ubijena 2. aprila 2016. godine na nasipu Crvenka u Borči mogao bi da dovede do njenog ubice, a kako „Alo” nezvanično saznaje, policija je u potrazi za oružjem koristila čak i detektor metala!

Prema rečima našeg izvora, obdukcijom je utvrđeno da je pevačica zadobila devet udaraca u glavu, i to, po svemu sudeći, nekim šiljatim metalnim predmetom.

- Na osnovu povreda na Jeleninoj lobanji, može se reći da ona nije usmrćena kamenom ili nekim zaobljenim predmetom. Veruje se da su joj smrtonosni udarci naneti predmetom od metala, koji bi mogao biti šrafciger, ključ za točkove, eventualno čekić. Pošto oružje za koje bi se sa sigurnošću moglo reći da je korišćeno prilikom ubistva nije nađeno na nasipu u Crvenki, policija je organizovala ozbiljnu i opsežnu potragu - objašnjava naš sagovonrik.

Kako kaže naš izvor, policija je detektorom za otkrivanje metala pretražila čitav nasip, ali i okućnicu porodice Marjanović u Borči.

Prvo pretučena

Dosadašnja istraga pokazala je da je Jelena najverovatnije ubijena iz strasti.

- Ona je pre ubistva prebijena, a od udaraca su joj pukle bubne opne i slezina. Takođe, na vratu i ruci je imala povrede, koje mogu da ukazuju na to da je pokušala da pruži otpor - kaže sagovornik.

- Na osnovu obdukcionog nalaza Jelene Krsmanović Marjanović, inspektorima je savetovano da pomoću detektora za metal probaju da pretraže lokacije za koje se moglo pretpostaviti da su mesto gde je ubica bacio oružje. Najpre je pretražen borčanski nasip, a isušen je i kanal u kojem je ležalo Jelenino telo, međutim, tamo nije ništa nađeno. Inspektori su onda pretražili i širu okolinu nasipa, sumnjajući da je oružje možda zakopano. Isto su učinili i oko kuće u kojoj je Jelena živela. Detaljno su pretraživali pedalj po pedalj zemlje, ali ključni dokaz nije nađen - kaže izvor i dodaje da je, po svemu sudeći, ubica bacio predmet kojim je izvršeno ubistvo na neku potpuno drugu lokaciju.

- Ipak, na nasipu su prilikom detaljne pretrage terena nađeni određeni predmeti čiji se oblici i karakteristike podudaraju sa Jeleninim povredama. To su čekić, armatura, ključ za točkove i kamen. Svi su poslati na superveštačenje u inostranstvo, kako bi se utvrdilo da li na njima ima DNK tragova ili nekih drugih tragova koji bi ukazivali na to da je baš neki od tih predmeta oružje koje je policija tražila. Upravo je naprava za detektovanje metala pomogla da se dođe do tih predmeta, ali ni za jedan se, za sada, ne može reći da je korišćen u ubistvu - kaže sagovornik.

Šta je detektor za metal?

Detektor metala je uređaj koji koristi elektromagnetnu indikciju za otkrivanje metalnih predmeta. Glavna primena takvog uređaja je pri deminiranju, u pronalaženju oružja kao što su noževi i pištolji, zatim u vazduhoplovstvu, geofizici, arheologiji. Detektori metala su razvijeni u Drugom svetskom ratu kao minoistraživači koji rade na principu elektromagnetske detekcije metala i kojima se pronalaze mine zakopane u zemljištu. Razvijeni su u vreme kada je većina mina imala telo i upaljač od metala, pa su se lako pronalazile.

Kako je „Alo!” ranije pisao, nesrećna pevačica je sve povrede zadobila dok je bila živa i dok je potrbuške ležala na tlu.

- Po svemu sudeći, napadač je bio iznad nje. Snažno ju je oštrim predmetom udarao po sredini i po desnoj strani glave. Ženi je napravljeno devet kratera na glavi, a jedan udarac oštetio joj je i mozak - ispričao je ranije izvor za „Alo!”.

Za teško ubistvo Jelene Krsmanović Marjanović osumnjičen je njen suprug Zoran (39), koji je uhapšen 15. septembra.

Expand player
Pogledajte više