Željko Ražnatović Arkan
profimedia
Željko Ražnatović Arkan

profimedia

Smetao mnogima, Željko Ražnatović Arkan, Foto: profimedia

* Željko Ražnatović Arkan ubijen je  „prljavim“ novcem od droge

* U pitanju je bio obračun stranih službi

* Gavrića u vojnom zatvoru čuvaju čak tri prstena obezbeđenja

- Arkan je ubijen „prljavim“ novcem od droge, a u pitanju je bio obračun stranih službi, koje su i naručile ubistvo za nekoliko miliona dolara pošto im je smetao u poslu kojim se bavio - kaže Spasić.

On navodi da Gavrića u vojnom zatvoru čuvaju čak tri prstena obezbeđenja i to po naređenju neke strane obaveštajne službe.

- Gavrić, kao najčuvanija ličnost, ima specijalan tretman. Ima čak tri prstena obezbeđenja, a njegov dolazak je spreman još 2005. godine -kaže Spasić.

Dobrosav Gavrić

screenshoot/Youtube

Ima tri prstena obezbeđenja u vojnom zatvoru, Dobrosav Gavrić, Foto: screenshoot/Youtube

On navodi da je Južnoafrička Republika postala sigurna meka za srpske i svetske kriminalce.

- Posle ubistva Željka Ražnatovića Arkana naši kriminalci su se obračunavali u našoj zemlji, a zatim u zapadnoj Evropi. Kada im je tu postalo tesno, sigurna kuća postala im je Južnoafrička Republika. Kada su izgubili pozicije u Evropi, deo podzemlja preselio se u Južnu Ameriku, gde još caruje engleska, ruska i druge mafije.

Božidar Spasić

Dušan Milenković

Božidar Spasić navodi da srpska mafija smeta konkurenciji u Južnoafričkoj republici, Foto: Dušan Milenković

To im je omogućila korumpirana policija i lak dolazak do putnih isprava. Korumpirana policija, trgovina narkoticima i dijamantima samo su deo posla kojima se bave… Sve je to mogućnost za laku zaradu. U tu zemlju su se slile razne bande, a tamo se našao deo i škaljarskog i kavačkog klana. Sve to pokazuje da je srpska mafija jaka i da je deo međunarodne mafije - napominje on.

PROČITAJTE JOŠ:

 

Spasić navodi da „odredi smrti“ stranih obaveštajnih službi, poput engleske MI6 i nemačke BND, kontrolišu rat bandi u toj zemlji, gde Srbi nisu poželjni.

Fudbaler Mark Bačelor ubijen zbog kokaina

Profimedia

Sumnja se da je fudbaler Mark Bačelor ubijen zbog kokaina, Foto: Profimedia

- Oni su sastavljeni od bivših policajaca, vojnika, legionara, kriminalaca i ubijaju nepoželjne. Neko želi da skloni srpsko podzemlje koje je dosta jako. Ti odredi smrti deluju u Brazilu, Kolumbiji, a poslednjih godina u Južnoafričkoj Republici - kaže Spasić.

On navodi da je Arkan bio samostalan i da se nije mogao kontrolisati.

Fudbaler ubijen zbog kokaina?!

Jednog od najpoznatijih južnoafričkih fudbalera Marka Bačelora likvidirala je navodno srpska mafija. Južnoafrički mediji navode da iza ubistva jedne od najvećih sportskih zvezda Južnoafričke Republike najverovatnije stoje srpski kriminalci koji deluju u tom delu sveta. Sumnja se da je motiv ovog brutalnog zločina povezan sa nestankom pošiljke od tone kokaina krajem prošle godine, a po svemu sudeći, iza likvidacije Bačelora stoje isti napadači koji su ubili i Srbina Ivana Đorđevića aprila ove godine.

- Odvojio se od službe, a njegovo delovanje pratile su strane obaveštajne službe koje vršljaju po Balkanu - ističe naš sagovornik.

Srpske kriminalce u Južnoj Africi kontrolišu strane, ali i naše obaveštajne službe.

- Dolaskom Arkanovih „tigrova“, srpska mafija dobila je legitimitet i to krilo je u Africi postalo jako. Najbolje se snašao Dobrosav Gavrić, koji očigledno ima dosta novca - naglašava bivši operativac DB-a.

Dobrosav Gavrić je u Srbiji osuđen na 35 godina zatvora zbog ubistva Željka Ražnatovića Arkana i dvojice njegovih prijatelja. On traži politički azil u Južnoafričkoj republici i nalazi se u zatvoru „Heldestrum“, koji važi za dobro čuvan kazamat, u zapadnom delu Kejptauna, u mestu Kaledon. 

PROČITAJTE JOŠ:

 

Gavrić je u zatvoru od 27. decembra 2011, posle ubistva afričkog bosa Sirila Bike, kada je otkriveno da je bio njegov telohranitelj. Već sedam i po godina čeka odluku suda Južnoafričke Republike o dobijanju statusa izbeglice ili drugu vrstu zaštite, jer se, kako tvrdi, boji da će ga u Srbiji ubiti Arkanovi osvetnici.

Ustavni sud Južnoafričke Republike u decembru prošle godine ponovo odbio Gavrićevu molbu za azil. Međutim, dobio je šansu za reviziju izbegličkog statusa i pravo da se obrati žalbenom odboru za izbeglice. U esktradicionom postupku takođe može da se bori za ostanak u Južnoafričkoj Republici.

BONUS VIDEO: Ramuš Haradinaj će biti osuđen na doživotnu robiju?!