divlja svinja, vepar
Printscreen Youtube
divlja svinja, vepar

Printscreen Youtube

divlja svinja, vepar, Foto: Printscreen Youtube

* Meštani sela Kriva Reka od čopora divljih svinja odlučili da se brane

* Muzikom brane useve

* Najviše napada noću

 

Poljoprivrednici Slobodan Jevtović i Milovan Đurđević iz Krive Reke nadomak Gornjeg Milanovca svoje njive od čopora divljih svinja brane tako što puštaju narodnu muziku tokom noći, kada ove životinje najviše napadaju useve. Njih dvojica sa starih radio-aparata puštaju folk hitove i tako štite svoja kukuruzišta od štetočina.

Svaki od njih je na svojoj njivi instalirao radio-prijemnik i zvučnike, koje je zaštitio od kiše, dok foto-ćelije uključuju lampe, radio i sijalice svake noći.

Kukuruz

Tanjug/Jaroslav Pap

Kukuruz, Foto: Tanjug/Jaroslav Pap

 Radio-aparati su spojeni na akumulatore. Predveče ih uključi Milovanova mati Miroslava, a ugasi ih kada se razdani - kaže Slobodan. 

PROČITAJTE JOŠ:

 

Dvojica poljoprivrednika najavljuju da će dogodine napraviti još naprednije uređaje za rasterivanje štetočina, s obzirom na to da su njihova kukuruzišta ostala neoštećena.

BONUS VIDEO: Munjeviti start i izlazak srpskih tenkista