Prete mi nakon priče o baletu!
Nakon što je Drina Pešić, balerina i TV voditeljka, ispričala za medije o nezavidnom stanju i tretmanu koji naši umetnici imaju u Baletu Narodnog pozorišta, stiglo joj je preteće pismo!
E. Čonkić
- Nakon javne priče o beogradskom baletu i problemima u ovom ansamblu dobila sam anonimno pismo sa uvredljivim i pretećim sadržajem. Ovo je još jedan dokaz da se u javnosti ne sme pričati o svima u svetu baleta znanim problemima - kaže Drina Pešić za „Alo!”. U pismu, u koje je „Alo!” imao uvid, ona se naziva najgrđim imenima.
- Da nije sive zone Kostjukova, davno bi ti dobila otkaz, netalentovana neradnice, profiterko, nulo. Jadan je kolektiv koji ti „zastupaš” i čije interese ti „štitiš”, igračice bez karijere. Vrh ti je uloga babe u baletu. Samo džabalebariš po pozorištu, šetaš crvene nokte i nosiš štikletine - navodi se u pismu, gde se njen posao naziva i „bolesnom ambicijom” i traži se da da otkaz.
Podsećanja radi, početkom novembra Pešićeva je za naš list ispričala o tome kako su baletski igrači diskriminisani zbog godina, kako se od njih zahteva da rade i poslove koji nisu deo njihovog umetničkog izraza, te da svi njihovi angažmani zavise od toga da li se sviđaju direkciji Baleta ili ne.