Osnovna škola deo dvorišta pretvara u park, u Balaševićevu čast posadiće 68 sadnica njegovog omiljenog drveta
Novosađani su se putem društvenih mreža dogovorili da večeras u 20h izađu na balkone i još jednom odaju poslednji pozdrav voljenom Đorđu Balaševiću
TANJUG/ JAROSLAV PAP
Ipak, škola “Branislav Nušić” u Donjoj Trnavi blizu Niša, odaće mu počast na izvanredan način.
- Svi već znate da je od Kovida -19 preminuo Đorđe Balašević u 68. godini. Ne verujem da među nama (na ex Yu prostoru) ima nekoga ko nije bar jednom ljubio, plesao, tugovao, plakao, ludovao uz neku njegovu pesmu… makar se naježio. S druge strane, imamo tu privilegiju da nam je dvorište već čuvena botanička bašta i koja je zbog nekih sadnica poznata i van granica naše zemlje. Odlučili smo da posadimo 68 sadnica belog bagrema, mađarskog, onog o kom je pevao i da jedan deo dvorišta, gde ima mesta pretvorimo u Đoletov park - ispričao je direktor ove osnovne škole Marko Ristić za Kurir.
- Razloga za ovo ima previše. O ekološkim i edukativnim ne moramo piričati, pored toga, odaćemo počast Balaševiću, svima koji su stradali od Kovida – 19, imati zdraviji vazduh i svakako imati hladovinu gde će se neki novi klinci zaljubljivati, odljubivati, voleti i učiti - zaključio je Ristić za pomenuti medij.