Jamski rudnici najavljuju štrajk

G. J. | vesti 2016-01-08 21:11:22 2016-01-08 21:11:22

Predsednik Sidikata radnika devet jamskih rudnika ulja “Resavica” Nebojša Milenković najavio je juče da će u ponedeljak biti doneta odluka o štrajku jer termoelektrane EPS-a ne preuzimaju proizvedeni ugalj.

G. J.

 

Direktor EPS-a Aleksandar Obradović potpisao je ugovor o preuzimanju uglja iz Ibarskih rudnika, dok sa ostalih osam nije.


- Jamski rudnici su u teškoj situaciji jer EPS ne poštuje dogovor s ministrom Aleksandrom Antićem o preuzimanju proizvedenog uglja. Zahtevamo hitno rešavanje tog problema. Zbog toga ćemo u ponedeljak doneti odluku o upozorenju, protestima i obustavi proizvodnje jer nema potrebe da se ugalj proizvodi za deponije - najavljuje Milenković.


S ministrom Antićem je dogovoreno da EPS iz rudnika “Resavice” preuzme 300.000 tona uglja na godišnjem nivou, ali do toga nije došlo.


- EPS je uvek preuzimao kompletnu proizvodnju uglja, nije bilo ograničenja plasmana. Prošle godine se dogodio veliki problem, zbog toga ćemo morati da uđemo u postupak proglašenja štrajka - zaključio je Milenković.

Expand player
Pogledajte više