Ica traži pomoć u borbi za vid!
Mala Ica iz Novih Banovaca rođena je sa Strudž-Veberovim sindromom, bolešću koja se manifestuje pojavom tumorskih promena na koži, organima nervnog sistema i brojnim drugim organima, ali najčešće na oku.
Privatna arhiva
Malena Ivana Đorđević, iako ima samo devet godina, poslednjih šest vodi tešku bitku sa strašnom bolešću. Problemi sa vidom kod Ice su se pojavili u trećoj godini, i bolest je počela da uzima maha, a u ovom trenutku ona vidi samo senke!
I pored toga, Ivana je odličan đak četvrtog razreda u školi za slabovidu decu „Veljko Radmanović“ u Zemunu, svira klavir, a koliko je uspešna govori i podatak da je osvojila treće mesto u Srbiji na konkursu “Deca kompozitori”. Uz to ona je prošle godine bila prva na takmičenju slepih i slabovidih recitatora Srbije u recitovanju .
S obzirom na to da u našoj zemlji ne postoji način da se ovaj sindrom obuzda, Ivana je bila primorana da se leči na klinici u Bostonu, gde su 2012. godine obavljeni prvi pregledi, a prošle godine Ivana je imala i prvu hiruršku intervenciju, koja je uspešno obavljena.
Ipak, za povratak normalnog vida neophodna je još jedna operacija kao i terapija radijacijskim zračenjem, koja je zakazana za mart ove godine, a za šta treba izdvojiti 90.000 dolara.
Da bi malena Ivana nastavila sa uspesima, ali pre svega da bi pobedila opaku bolest, svaka pomoć je dragocena.
KAKO POMOĆI IVANI
Ivani možete pomoći slanjem SMS poruke na broj 3030, kao i uplatom sredstava na:
dinarski račun 160-441366-2 i
devizni račun 00-54-0001404.7