SRAMOTA Privatni univerzitet za svaki svoj fakultet nudi drugi vid varanja, po čemu već i jeste poznat: Megatrend uči pravnike varanju sistema i pre upisa
Foto: Printskrin

Iako ovo nije prvi, a verovatno ni poslednji put kada Megatrend, u narodu i među studentima poznat kao Megableja, izgleda da je ipak ovaj nadmašio prethodne po broju komentara na društvenim mrežama i po lošim reakcijama javnosti.

Kako za Alo! kaže poznati advokat Vilijam Paspalovski, ova reklama je sramna.

- Molim? Sramno! Hitno treba kontaktirati Advokatsku komoru Srbiju i Beograda! Šta su hteli da kažu? Napravili su od nas advokata nesposobnjakoviće koji ne umeju da se bore pošteno, nego potkupljuju sudije? Pa, možda su oni tako navikli na fakultetu, da studenti potkupljuju profesore i kupuju ocene ručkovima - kaže Paspalovski, i dodaje:

SRAMOTA Privatni univerzitet za svaki svoj fakultet nudi drugi vid varanja, po čemu već i jeste poznat: Megatrend uči pravnike varanju sistema i pre upisa

Foto: Printskrin

 

- Ja sam se školovao tolike godine, toliko iskustva imam, da mi neki tamo neškolovani kažu da je pametnije odvesti sudiju na ručak! Bezobrazluk!

Kakave vrednosti se neguju na ovom univerzitetu, kaže, vidi se i na terenu, na suđenjima i na pravosudnim ispitima.

- To se tačno vidi na terenu. Kada vam se pojave ti njihovi studenti koji su kao nešto naučili, ne mogu da se uporede sa studentima sa državnog fakulteta. Ali nije ni čudo kada ih uče ovakvim stvarima - kako da potkupljuju - zaključuje Paspalovski.

SRAMOTA Privatni univerzitet za svaki svoj fakultet nudi drugi vid varanja, po čemu već i jeste poznat: Megatrend uči pravnike varanju sistema i pre upisa

Foto: Printskrin

 

Inače, građani još uvek pamte i sumnjive diplome, mastere, pa i doktorate s Univerziteta Megatrend. Između ostalih, po nekim od tih krivotvorenih diploma poznati su čak i neki političari, čije je plagiranje dokazano, ali to nikako nije sve, jer su se skandali nizali tokom godina postojanja ovih fakulteta.

Redakcija Alo! uputila je pitanja rektoru univerziteta i osobi zaduženoj za odnose s javnošću s pitanjima koju poruku ovako šalju studentima, šta misle o reakcijama javnosti na nju, da li smatraju da je korupcija u pravosuđu u redu i da li tome uče studente. Do zatvaranja ovog broja još uvek nismo dobili odgovore.

Akcija: Završi Megatrend i pali!

„Šta ćeš ovde? Završi MEGATREND i pali!“, bio je reklamni slogan ovog univerziteta 2011. godine, kada je na njemu kao redovan profesor predavao čak i tadašnji ministar prosvete Žarko Obradović. Preko slike Londona na bilbordu je bila ispisana navedena poruka budućim studentima, a Mića Jovanović, vlasnik univerziteta, rekao je da je sam osmislio oglas.

- Oglas sam lično ja kreirao. To je moj marketinški patent! Svi su bili protiv toga, ubeđivali su me da to ne uradim, ali sam ja ostao pri svom. Želeo sam da izazovem reakcije. Reklama s jedne strane poručuje da je s diplomama Megatrenda svet otvoren. S druge strane, kada se analizira dublje značenje, poručuje da treba ostati ovde u smislu da London nije Beograd, Srbija, voćnjaci i svi oni lepi predeli koji asociraju na nju - rekao je tada Jovanović.

Svako malo novi skandal

Ovaj Univerzitet, pre samo nekoliko meseci objavio je prethodnu skandaloznu poruku, koja je obećavala (možda ministarsku) fotelju po završetku nekog od njihovih fakulteta.

Na bilbordu koji su zakupili uz sliku fotelje bio je postavljen i prigodan tekst:

„Fotelju obezbedi, od Slobe do Vuleta, a ti - izaberi“, čime buduće studente pozivaju na upis.

SRAMOTA Privatni univerzitet za svaki svoj fakultet nudi drugi vid varanja, po čemu već i jeste poznat: Megatrend uči pravnike varanju sistema i pre upisa

Foto: Printskrin

 

Ko su „Sloba“ i „Vule“, iz Megatrendove reklame može se samo nagađati, ali su mnogima prva asocijacijacija pokojni bivši predsednik Srbije Slobodan Milošević, kao i predsednik Aleksandar Vučić.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading