Vatrogasci
Foto: Tanjug/Tanjug/SAŠKA DROBNJAK

Topić je za Tanjug rekao da na svaku intervenciju odlazi maksimalno motivisan u nadi da će moći da pomogne ljudima.

- Na svaku intervenciju odlazimo sa nekom dozom adrenalina. Kada dobijemo poziv iz Novog Sada za neku intervenciju, znamo da je to poziv za pomoć i nakon same intervencije, kada uspemo da pomognemo, budem pun pozitivnih utisaka - rekao je on.

Topić je i kao mali želeo da bude vatrogasac, a u DVD se učlanio sa 17 godina. Nakon što je prošao propisane obuke i napunio dovoljno godina, postao je i punopravni član.

- Od intervencija najviše pamtim jednu koju smo imali ovde u Budisavi, na Badnje veče. Krovna konstrukcija porodice Gavrić je gorela, jako zahtevan izlazak na teren - naveo je mladi vatrogasac.

Objasnio je i da je taj požar već bio u razbuktaloj fazi kada su dobili dojavu i da su uradili sve što je bilo u njihovoj moći, a da su prihod od kalendara koji inače skupljaju za njihovo dobrovoljno vatrogasno društvo preusmerili na pomoć porodici Gavrić.

Topićev kolega Daniel Babi rekao je da je reč o jednom izuzetno kulturnom i plemenitom momku.

- On zaista jeste heroj. Prvenstveno jako dobar čovek i jako dobar drug. Cenim ga i poštujem, pouzdan je i vredan i nikad mu ništa nije teško - rekao je Babi za Tanjug.

Babi je dodao i da je Topić u prethodnih godinu dana bio najaktivniji i najposvećeniji dobrovoljnom društvu. Osim posla vatrogasca, Topić u Dobrovoljnom društvu Budisava radi i na edukaciji dece i građana, a kako je zaključio, iako mlad, planira da ostane u Budisavi jer želi da je uvek na raspolaganju svom selu i komšijama.

BONUS VIDEO:

 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading