nevreme
Foto: Alo/Dejan Briza

RHMZ najavljuje padavine večeras:

U naredna dva do tri sata, usled prodora hladnijeg vazduha sa severa, na području Bačke, Srema, severnog i srednjeg Banata očekuju se udari severozapadnog vetra olujne jačine, veći od 17 m/s, odnosno od 66 do 68 km/h.

Kako navode, sa prodorom hladnijeg vazduha sa severa večeras završetak toplotnog talasa.

RHMZ

RHMZ

 

 

Nakon još jednog veoma toplog dana sa maksimalnim temperaturama od 33 do 37 °S, uveče u Vojvodini, a tokom noći i u ostalim krajevima uslediće prodor hladnijeg vazduha sa severa, praćen jakim, na udare kratkotrajno i olujnim severozapadnim vetrom. U većini mesta prodor će biti suv bez padavina, ali su kratkotrajna kiša ili pljusak mogući kao retka i izolovana pojava.

Sledeće sedmice jutra svežija, a tokom dana pretežno sunčano i manje toplo uz maksimalne temperature koje će početkom sedmice biti i za 7 do 10 °S niže u odnosu na dane vikenda. Pojačan severozapadni vetar duvaće još u ponedeljak. Uz lokalni razvoj oblačnosti, pojava kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom očekuje se uglavnom na istoku Srbije.

Od srede porast temperature, ali će se dnevni maksimumi u većini mesta zadržati u intervalu od 29 do 32 °S.

RHMZ

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading