Tuga u finalu Kvinsa - Novak NI POSLE GODINU DANA nije osvojio titulu!

I.Đ. | sport 2018-06-24 15:14:10 2018-06-24 15:14:10

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izgubio je u finalu Kvinsa od Hrvata Marina Čilića. Novak je poveo u setovima, ali je hrvatski teniser napravio volšeban preokret u taj-brejku drugog seta, da bi u trećem jednim brejkom nokautirao srpskog asa - 5:7, 7:6(4), 6:3.

AP

6:3 SET, MEČ! Novak je na kraju poražen. Neverovatno. Imao je meč u svojim rukama. Meč je trajao dva časa i 59 minuta.

Đoković ni posle godinu dana od osvajanja Istborna nije podigao pehar u vis.

5:3 BREJK! Tuga živa šta je sve Novak propustio u ovom gemu. Nažalost, Marin servira za meč i titulu.

4:3 Čilić servira kao da je prvi gem finala.

3:3 Ništa novo. Kao da idemo ponovo ka taj-brejku.

3:2 Ovde su oba tenisera već pobednici, ali može biti samo jedan. Čilić čuva gem.

2:2 Ponovo maratonski gem sa nekoliko izjednačenja. Novak, na sreću, bolji.

2:1 Čilić je definitivno u ovim momentima dominantniji na terenu.

1:1 Uspeva Novak da na relativno staložen način sačuva gem.

1:0 Sve se preokrenulo na terenu, Marin je taj koji u ovim momentima diktira tempo.

6:7 SET! Ovo niko nije mogao da predvidi - Marin je od 1:4 došao do ŠEST vezanih poena i uzeo je drugi set.

6:6 Dalo se naslutiti - taj-brejk u drugom setu.

6:5 Ovo je možda najbolji Novakov meč od početka sezone sa "teškašima" u svetu tenisa. Ušli smo u treći sat meča.

5:5 Jao, kakva šansa za Đokovića. Imao je meč loptu ali je Čilić pokazao da je veliki igrač i izvukao se u ključnom momentu.

5:4 Primetio je Novak da se Čilić pomalo muči sa bekhendom, pa je krenuo tu da ga pritiska.

4:4 Čilić se ne da prilikom servisa.

4:3 I još jedan lep gem za Novaka, propraćen ovacijama s tribina.

3:3 Čilić odličan na servisu.

3:2 Publika je oduševljena Novakovom igrom. I mi smo. Da ne baksuziramo dalje...igra zaista sjajno i pun je samopouzdanja.

2:2 Marin nažalost, ponovo ubrzava i sve je precizniji u napadima.

2:1 Novak uzima gem "s nulom".

1:1 Ko zna koji po redu maratonski gem u ovom finalu. Čak 15 poena i dve brejk lopte za Đokovića, ali Čilić ipak čuva gem.

1:0 Ratničko lice sve govori na početku drugog seta. Novak vlada terenom i trenutnom situacijom u finalu.

7:5 SET! Kakva igra srpskog tenisera. Maraton broj 2 u prvom setu okončan je Novakovim slavljem, iako je iskoristio tek četvrtu set loptu.