Profimedia

Profimedia

Novak Đoković, Foto: Profimedia

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Đoković - Kveri na portalu Alo!

6:1 Sat i 17 minuta trebalo je Novaku da pobedi Sema Kverija. U šampionskom stilu, 15. asom stavio je tačku na ovaj meč.

5:1 Novi brejk Đokovića i serviraće kralj svetskog tenisa za pobedu i plasman u 3. kolo Sinsinatija.

4:1 Juri Nole ka potvrdi brejka 30:0. Tri gem lopte. 14 as, za novi gem. Blizu je pobede.

3:1 Izjednačen gem na servis američkog tenisera. Ipak Kveri stiže do gem lopte, ali greši iz forhenda. Novi đus. Dug gem. Ponovo je poveo Kveri, pa Nole izjednačio. Opt prednost za Sema. Đus. Evo prve brejk lopte koju koristi Novak.

2:1 Đoković servira, napada Kveri prvo 0:15 pa duplirana prednost. Smanjuje Đoković. Ponovo dve brejk lopte za protivnika. Jedna manje. Novi super servis đus! Prednost za Noleta. Novi đus. Na kraju, ipak gem za Novaka.

1:1 Tri asa Kverija, moćno osvojen gem za izjednačenje

1:0 Novak na servisu, opet Kveri dobro počinje i drugi set 0:30. Smanjuje Đoković, uzvraća Amerikanac, 15:40. Spasena prva brejk lopta. Odličan servis vraća rival, ali u aut. Đus. Osvaja Novak gem.

DRUGI SET

7:5 Drugi brejk, znači i set! Poveo je Kveri, Novak izjednačio. Prednost za Đokovića. Izjednačenje! Gem lopta za Kverija. Novak je na mreži, greška Kverija. Đus! Set lopta za Noleta! Novi đus. Ponovo set lopta za srpskog igrača. Greši Sem i evo brejka i seta za Đokovića.

6:5 Još jedan siguran gem Novaka, posle 40:15, rutinski overava gem.

5:5 Đoković je imao 30:30 u devetom gemu, ali se Kveri sa dva poena ipak izvukao

5:4 Novak ponovo siguran na servisu. Tri gem lopte i asom stavlja tačku na gem.

4:4 Amerikanac je siguran na svoj servis 40:15, Novak smanjuje. Nova bomba Amerikanca za gem

4:3 Serija dobrih servisa Đokovića za prvo vođstvo u meču.

3:3 Kveri na servisu. Novak preti. 15:30. Dupla servis greška, dve brejk lopte za Srbina. Brejk! Vratio je Nole Amerikancu za istu stvar s početka mela.

2:3 Novak odlično servira, lagano dolazi do tri gem lopte. Gem za prvog tenisera sveta.

1:3 Prvi as za Sema. Izjednačuje Novak. Ponovo Amerikanac ima prednost. Sad je 40:30 i Kveri dobija gem.

1:2 Krenulo je Đokovića konačno. Ima dve gem lopte. Amerikanac smanjuje na 40:30. Đus. Evo prvog gema za Novaka.

0:2 Amerikanac je potvrdio brejk

0:1 Kveri je odmah brejknuo Novaka, posle tri duple greške Novaka