Tim neočekivano lako pobedio Nadala

Alo.rs/I. S. | sport 2020-11-17 17:43:13 2020-11-17 17:43:13

Velika pobeda osvajača US opena.

EPA/Andy Rain

Dominik Tim je pobedio Rafaela Nadala 2:0 (7:6, 7:6) i tako napravio džinovski korak ka polufinalu, od kog sad može samo čudo da ga odvoji. Austrijanac je apsolutno zasluženo savladao Nadala koji je pokazao da se trenutno ne nalazi u dovoljno dobroj formi da bi savladao osvajača titule na US openu. Ovo je Austrijancu šesta pobeda nad Nadalom u 15 odigranih mečeva.

U prvom setu nmije bilo brejkova, pa je odlučivao taj-brejk, u kom je Nadal prokockao ogromnu prednost (5:2) i dozvolio Austrijancu da potpuno preokrene i osvoji set.

U finišu drugog seta, kod vođstva Tima 5:4, na servis Nadala bilo je 0:40. Delovalo je tad da je meč rešen, ali je Nadal spasio tri vezane set lopte, nanizao pet poena i izjednačio na 5:5, da bi se zatim stiglo i do taj-brejka, u kom je Tim opet imao tri vezane meč lopte, iskoristio je drugu i stigao do velike pobede. Nadal i pored poraza može u polufinale, ukoliko u meču poslednjeg kola savlada Stefanosa Cicipasa.