Simona Halep, Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER

* Ovo je drugi Gren slem trofej za Halep

* Prvi je osvojila na Rolan Garosu 2018. godine

* Serena je ostala na 23 osvojena Gren slem trofeja

Simona Halep pobednica je Vimbldona u ženskoj konkurenciji. Rumunska teniserka je u velikom finalu deklasirala Serenu Vilijams 2:0 (6.2, 6:2). Halep je za samo 57 minuta igre deklasirala veliku protivnicu i uspela da prvi put u karijeri osvoji najveći teniski turnir na svetu.

Već na samom startu meča Halep je stavila do znanja Sereni da neće imati velike šanse pošto je posle samo 11 minuta igre imala dva brejka prednosti i vodila sa 4:0.

Serena je imala šansu da se vrati u prvi set, ali nije iskoristila brejk priliku, pa je Rumunka posle 26 minuta igra povela sa 1:0 u setovima.

Nametnula je Halepova svoj stil igre i u drugom setu, dominirala sjajnim servisima.

Dva brejka bila su više nego dovoljna da se za manje od sat vremena samelje protivnicu i stigne do prve titule na Vimbldonu.

Halep je ovim trijumfom postala prva Rumunka kojoj je pošlo za rukom da osvoji najperstižniji teniski turnir na svetu.