Posle Australije osvojeni i Emirati, Marko Kraljević jači od Herkulesa! (FOTO/VIDEO)

Alo.rs/M.D | sport 2020-02-29 15:30:15 2020-02-29 15:30:15

Novak Đoković pobedio je Stefanosa Cicipasa sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4) posle sat vremena i 20 minuta igre!

EPA-EFE/ALI HAIDER

Novak Đoković je peti put trijumfovao na turniru u Dubaiju!

Najbolji teniser sveta je u veoma nervoznom meču još jednom pokazao mentalnu snagu! U prvom setu je spasao brejk loptu, a onda je potom oduzeo servis Grku, bukvalno dva krucijalna poena su pripala Đokoviću!

Grk je provocirao, žalio se sudiji, razgovarao sa publikom, svojim roditeljima i trenerima, ali to nije omelo srpskog tenisera da peti put trijumfuje u Dubaiju!

U drugom setu je kvalitet igra značajno porastao, prvu krv je prosuo Cicipas, ali je Grk uspeo već u narednom gemu da ribrejkuje Srbina! Novak je u devetom gemu sjajnim taktičkim poenom sebi doneo novi brejk, nakon poklona od Stefanosa koji je pre toga imao duplu servis grešku!

Servirao je Đoković za titulu i bez izgubljenog poena je zaključio ovu utakmicu!

KRAJ! 6:3, 6:4

6:4 - 30:0 za Đokovića! KRAJ NOVAK JE OSVOJIO TURNIR U EMIRATIMA!

5:4 - BREJK ĐOKOVIĆA!

Cicipas ima velike probleme na drugi servis, Srbin ima prednost 30:15! DVE BREJK LOPTE ZA ĐOKOVIĆA! Čekao je grešku protivnika i dočekao je! Kakav taktični poen Đokovića, brejk Novaka!

4:4 - Bekhend Đokovića, pa potom i drugi as za 40:0! Gem Novak!

3:4 - Sva četri poena Cicipas je osvojio odličnim servisom, sad je preneo pritisak na Đokoviću!

3:3 - RIBREJK CICIPASA!

Novakovim oružjem Grk stiže do dve brejk lopte, sjajan drop-šot Cicipasa! Spasao je prvu brejk loptu Đoković sjajnom odbranom!  RIBREJK CICIPASA!

3:2 - BREJK ĐOKOVIĆA

Pri 30:15 Cicipas pravi duplu servis grešku! Novi brejk za Đokovića!