EPA/AP
Novak Đoković, Foto: EPA/AP

Hvala što ste pratili tekstualni prenos na portalu Alo!

KRAJ MEČA

3:6 Prvi forhend viner za Novaka u setu. Nemac međutim preokreće i na kraju stiže do pobede i revanš za prethodna dva poraza.

3:5 Liniju pogađa Zverev 15:0, pa 30:0. Tri gem lopte, pa Novak stiže. Ništa. Zverev je na korak od trofeja

3:4 Siguran je Nole na svoj servis. Gradi poen po poen i stiže do 40:15. Sporo se Nole nameštao za udarac Zvereva. 40:30. Odličan drugi servis.

2:4 Preti Novak, ovo je šansa za novi brejk. Strašan volej Zvereva 15:30. Izjednačenje. Šteta preokret Zvereva.

2:3 Dobro je počeo Novak. 30:0. Ekspresno Novak dobija gem i smanjuje. I Dejvid Bekam je na tribinama. navija za Novaka.

1:3 Poveo Zverev, Đoković izjednačuje. Dobar poen 15:30 za Novaka. Šteta 30:30. Novi poen za protivnika.

1:2 Servira Đoković: 15:15. Sada prednost ima Zverev. Nove brejk lopte. Nažalost za Nemca. Novi brejk

1:1 Vodi Zverev, Novak izjednačuje. Sad Novak preti. Druga dupla servis greška. Dve brejk lopte. Koristi prvu.

0:1 Novak prvi servira u drugom setu. Stiže do vođstva, pa greši. Izjednačenje. Ponovo preti Zverev 15:30. Izjednačenje, pa nova brejk lopta. Izvukao se Nole, izjednačenje. Strašan servis. Još jedan, prednost. Novi đus, mali aut. Novak greši, Zverev pritiska. Brejk lopta. Strašan udarac, BREJK!

DRUGI SET

4:6 Kreće Nemac ka setu. Odlični servisi 30:0. Tri set lopte! Greši Zverev. Ipak dobija set.

4:5 Poveo Novak, Zverev stiže do izjednačenja. Izlazi Nemac na mrežu, Nole gađa aut. Bravo Noleeee, strašno bitan poen 30:30. Prva brejk lopta u meču. Koristi je nemački teniser.

4:4 Brzo stiže do 30:0, pa do tri gem lopte. Izjednačenje.

4:3 Novak stiže do prednosti. Izjednačenje. Greši Saša 30:15. Prejak udarac Nemca 40:15. Gem za našeg asa.

3:3 Nole pogađa liniju, a Zverev šalje loptu u aut. Odličan servis nemačkog tenisera, vratio je Novak jedanput, dvaput, smeč zvereva. Treći as 30:15. Pogađa Nole mrežu. Greška 40:15. As i to četvrti Zvereva.

3:2 Kreće Novak sa 15:0. Aut, Nemac je izjednačio. Preti Zverev 15:30. Pročitao je Đoković Zvereva, precizna lopta, nema brejk lopti. 30:30. Greši nemački teniser 40:30. Ponovo Novak vodi.

2:2 Odličan servis Zvereva 15:0. Greš rival, srpski teniser stiže do izjednačenja, praktično iz pada. Drugi as, 30:15. Još jedan dobar servis 40:15. Gem.

2:1 Novak servira. Odmah prednost, pa aut Nemca za 30:0. Perfektni Nole, kakva dijagonala 40:0. Gromovit servi, novo vođstvo.

1:1 Počinje Zverev sigurno na svoj servis. Odmah je 30:0. Dobar napad Novaka, Saša pogađa mrežu. Loptica na sajli, pada u Đokovićev deo terena. 40:15. Asom završava gem.

1:0 Novak prvi servira i greši: 0:15. Novak dobija dugu razmenu udaraca, izjednačenje. Dobar servis Noleta, Nemac šalje loptu u aut. Novi aut rivala, dve gem lopte i uvodni gem dobija Nole.

PRVI SET

MEČ JE POČEO

Novak Đoković i Aleksandar Zverev su upravo izašli na teren.

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Đoković - Zverev u finalu Završnog mastersa u Londonu.

Novak je pred finale izjavio:

"Igrali smo već u grupi i nije bio na najboljem nivou, ali posle Rodžera je bio sjajan. Podiže nivo igre, biće sličan pristup kao ovom danas. Pokušaću da vratim što više prvih servisa. Neka bolji pobedi"

Prvi put je trijumfovao u četvrtfinalu u Šangaju, dok ga je drugi put pobedio pre nekoliko dana u grupnoj fazi i to sa 6:4, 6:1.

Đoković će se sa Aleksanderom Zverevom sastati po četvrti put. U pobedama vodi sa 2:1, a obe je ostvario ove sezone.

U Londonu je ostvario četiri maksimalne pobede tokom kojih je samo jednom na terenu proveo više od 90 minuta.

Nemac je u polufinalu šokirao Federera 7:5, 7:6(5)

Nemačkog tenisera je razbio u grupi, deklasirao ga 6:4, 6:1 za manje od 80 minuta.

Ako pobedi Zvereva u finalu Nole će osvojiti 1.500 ATP poena i zaraditi ček na 2.71 miliona dolara.

Novaka Đokovića očekuje još samo jedan stepenik za savršen kraj sjajne godine u kojoj se vratio i potvrdu prvog mesta na ATP listi.