Novak Đoković
EPA/Michael Dodge

Novak Đoković, Foto: EPA/Michael Dodge

Srpski teniser Novak Đoković dobio je Tatsumu Ita u drugom kolu Australijan opena. Novak je slavio rezultatom 3:0 (6:1, 6:4, 6:2) i bez ikakvih problema obezbedio treću rundu.

6:2 I evo je! Novak Đoković je pobedio Japanca i plasirao se u treće kolo!

5:2 Sačuvao je Novak snagu za gem na svoj servis. Sledeći je za pobedu.

5:1 Stigao je Ito na 40 oba, međutim nije imao snage za brejk. Još samo jedan gem.

4:1 Raspala se igra Tatsume Ita, potpuno. Greška za greškom i novi ekspresni brejk Đokovića, drugi u setu.

3:1 - Bez izgubljenog poena, za samo 40 sekundi Đoković potvrđuje brejk.

2:1 - Brejk Đokovića! Novak je prvu od dve vezane brejk šanse pretvorio u gem i vođstvo.

1:1 - Đoković lako stiže do prvog gema u trećem setu. Upisao je srpski teniser 11. as servis u meču, uz dva nova forhend vinera.

0:1 - Japanac na svoj servis dolazi do vođstva u trećem setu.

TREĆI SET

6:4 Kraj drugog seta, na ovaj period igre je 2. teniser sveta uložio 44 minuta borbe. 2:0!

5:4 U pravo vreme je Novak došao do brejka - nije mu uspelo u trećem i sedmom, jeste u devetom gemu iz prve!

4:4 - Ovaj put je Novak propustio jednu brejk šansu, naredni servis gem mu je bio skoro savršen za novo izjednačenje.

3:3 - Uspeo je Ito ovaj put daleko lakše da dođe do gema, uzvraćeno mu je spektakularno - čak tri asa je nanizao Đoković za 3:3!
2:2 - Čak je i Đoković morao da oda priznanje Itu na mentalitetu i borbi u trećem gemu - dva puta je ukrotio Japanac brejk šansu, a potom je tek svoju četvrtu priliku pretvorio u vođstvo. Sledeći gem bio je treći osvojeni za Novaka sa "nulom".

1:1 - Brzo je vraćen gem, sada je vreme da se napadne novi brejk!

0:1 - Uspelo je i Ito da dođe do gema sa "nulom"!

DRUGI SET

6:1 - Posle samo 22 minuta Đoković je rešio prvi set u svoju korist. Odservirao je drugi as i upisao novi forhend viner. 1:0!

5:1 - Uspeo je Japanac da osvoji prvi gem u meču, i to posle dve greške Novaka.

5:0 - Tri forhend vinera za Đokovića i gem bez izgubljenog poena.

4:0 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu od dve vezane brejk prilike. Japanac puno greši u ovom setu.

3:0 - Đoković je potvrdio brejk. Dosta siguran srpski as na svom servisu.

2:0 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu brejk loptu u gemu i oduzeo prvi gem protivniku.

1:0 - Đoković je dobio podbacivanje novčića i odlučio da prvi servira. Dobro je to izgledalo u prvom gemu, upisao je jedan as, doduše i jednu duplu servis grešku.

PRVI SET

4:40 Meč je počeo!

Novak Đoković igra meč drugog kola Australijan opena protiv japanskog tenisera Tatsue Itoa. Biće to prvi međusobni susret dvojice tenisera.

Ito je trenutno 146. na ATP listi, a u Melburnu je u prvom kolu savladali "laki luzera" Indijca Prajneša Gunešvarana sa 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 7:5.