Đoković može da pogreši jednom, ali ne sto puta! Neka se spremi "kralj šljake"! (VIDEO)

Alo.rs/M.M. | sport 2020-10-09 17:20:32 2020-10-09 17:20:32

Novak Đoković ide po drugi trofej u Parizu

AP

Kakva drama! Kakav meč na terenu "Filip Šatrije"! Delovalo je da neće biti ovako napeto, ali jedno je sigurno - Novak Đoković ide po drugi trofej na pariskoj šljaci u karijeri nakon pobede nad Stefanosom Cicipasom sa 3:2 (6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1) posle skoro četiri sata borbe.

Sjajni Grk je pokazao zašto je do ovog petka imao 3:3 u međusobnom skoru sa prvim reketom sveta. Nole je krenuo jako, brzo poveo sa 2:0 u setovima, ali je onda Cicipas počeo propisno da muči našeg asa. Izluđivao ga je ogromnom željom, nije želeo da se preda nijednog momenta.

Prvi set rešen je jednim brejkom i to u drugom gemu. Imao je brejk šansu Grk, ali je do prednosti u setovima prvi stigao Srbin, a onda u drugom uradio gotovo identičnu stvar i došao na korak do finala i lagane pobede.

Ipak, tada kreće pravi šou. Dovoljno je reći da je Nole propustio 10 brejk prilika i praktično poklonio Cicipasu šansu da se vrati u meč koju je mladi Grk oberučke prihvatio.

Očekivala se drama i u petom setu, ali je Đoković pokazao zašto je najbolji kada je najpotrebnije i sa svega jednim izgubljenim gemom zakazao finale sa Rafaelom Nadalom.

Neka se spremi "kralj šljake"!

Hoće li Novak osvojiti ovogodišnji Rolan Garos?

ĐOKOVIĆ - CICIPAS 3:2 (6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1)

Tok meča:

PETI SET:

6:1 - KRAJ! Đoković je u finalu!

5:1 - Ovo je onaj pravi Novak! Samo jedan gem ga deli od finala Rolan Garosa.

4:1 - BRAVO, NOLE! Vraća se sada sve našem asu! Novi, drugi brejk u ovom setu. Ovo Novak mora iskoristiti!

3:1 - Potvrđen brejk, Nole gazi ka pobedi.

2:1 - EVO GA! KONAČNO! Đoković koristi drugu brejk šansu u petom setu!

1:1 - Vraća Nole istom merom! Idemo dalje!

0:1 - Kao da je fortuna okrenula leđa Đokoviću. Nova šansa za brejk u odlučujućem setu i opet ništa! Cicipas nastavlja da igra briljantno!

ČETVRTI SET:

4:6 - Neverovatno! Novi brejk Cicipasa i gledaćemo peti, odlučujući set!

4:5- PA DOKLE VIŠE?! Ponovo brejk šansa, ali je Grk baš tada odservirao as! Nastavlja se borba!

4:4 - Ne popušta ni Nole. Odličan gem našeg asa za novo izjednačenje.

3:4 - Neće, pa neće! Đoković je sada imao četiri brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Cicipas nastavlja da izluđuje Novaka.

3:3 - Siguran Đoković nakon kratke pauze!

2:3 - Nisu bile dovoljne ni tri brejk prilike! Cicipas se ponovo provukao do vođstva! Na kratko je ušla medicinska ekipa kako bi provelila kakvo je stanje sa Grkom.

2:2 - Potvrđen brejk! Nastavlja se velika borba.

1:2 - Bravo, Nole! Odmah se Srbin vratio u četvrti set! Vraćen brejk i sad smo opet na početku!

0:2 - Ovo nikako nije dobro! Đoković gubi gem na svoj servis, Cicipas je sada u ozbiljnoj seriji!

0:1 - Imao je Nole sada brejk šansu, ali je nije iskoristio. Cicipas je, sa druge strane, ostao smiren i došao do prednosti. Postaje jako zanimljivo u Parizu.

TREĆI SET:

5:7 - Od meč lopte do izgubljenog seta! Cicipas posle velike borbe dolazi do 2:1 u setovima.

5:6 - Od 0:30 do izgubljenog gema. U potpunosti se sada vratio Cicipas u meč. Novak će servirati za ostanak u trećem setu.

5:5 - Uuuuh! Imao je Novak meč loptu, ali je Grk iz trećeg pokušaja uspeo da osvoji brejk u najbitnijem momentu.

5:4 - Ma, majstor! Đoković koristi prvu brejk šansu u trećem setu i dolazi na gem do pobede. Imaće priliku da prođe u finale na svoj servis. 'Ajmo Nole!

4:4 - Nastavlja se igra gem za gem, Đoković sa nulom ponovo dolazi do izjednačenja. Pravo je uživanje gledati ovakvog Novaka.

3:4 - Imao je Novak šansu na 30:30 da dođe do brejk prilike i prebaci pritisak na rivala, ali se ovoga puta Cicipas izvukao.

3:3 - Istom merom uzvraća Nole! Sa nulom ponovo "vraća lopticu u tuđe dvorište".

2:3 - Nema šta, odličan gem Cicipasa. Bez izgubljenog poena do još jedne prednosti. Gledamo rezultatsku klackalicu u trećem setu.

2:2 - Vraća Nole istom merom. Jeste Grk prvi došao do poena, ali onda četiri vezana za Srbina i ponovo je egal.

1:2 - Jedan od boljih gemova Cicipasa na meču, odlična kretnja Grka koji je pročitao nekoliko namera srpskog asa i ponovo poveo u trećem setu.

1:1 - Izgleda da smo osuđeni da gledamo jedan ovakav gem u svakom setu. Ponovo je Cicipas ima priliku da osvoji gem na Novakov servis, ali nije iskoristio brejk loptu i Đoković izjednačuje.

0:1 - Dobar početak trećeg seta za Grka. Bez izgubljenog poena dolazi do prednosti.

DRUGI SET:

6:2 - To je to! Nole siguran za 2:0 u setovima!

5:2 - Novi brejk! Đoković je sada na korak do osvajanja drugog seta! Serviraće za 2:0!

4:2 - Bravo! Potvrđen brejk, sada se lakše diše! Nije dugo trajao ovaj gem.

3:2 - Tako je, Noleee! Evo ga brejk, taman kada treba!

2:2 - Sada dosta sigurniji Novak na svoj servis za još jedno izjednačenje.

1:2 - Imao je šansu Nole da pripreti Cicipasu u ovom gemu, ali uspeva Stefanos da ponovo povede.

1:1 - Kakav gem! Grk je imao dve brejk lopte, ali se Đoković još jednom izvukao! Gledali smo reprizu prvog gema sa današnjeg duela i ponovo isti epilog.

0:1 - Cicipas dolazi do prvog vođstva na meču. Dobro je otvorio drugi set.

PRVI SET:

6:3 - Bravo, Novače! Još jedan neizvestan gem u kom je Grk uspeo da dođe do 40:40, ali nije to poremetilo Srbina koji dolazi do 1:0 u ukupnom rezultatu.

5:3 - Još jedan dobar servis gem Cicipasa. Đoković će na svoj servis moći da potvrdi prvi set.

5:2 - Sjajni Nole! Ponovo je Cicipas imao brejk šansu, ali se još jednom vratio Srbin i održao brejk prednosti. Sada će Cicipas servirati za ostanak u prvom setu.

4:2 - Ne pradaje se Grk, ponovo je siguran na svoj servis.

4:1 - Nakon prvog gema, Novak u nastavku izgleda mnogo bolje i sigurnije na terenu. Za sada sigurno ide ka osvajanju prvog seta.

3:1 - Probudio se i Grk. Cicipas stiže do prvog gema na meču.

3:0 - Ekspresno potvrđen brejk za sada već ubedljivu prednost srpskog tenisera.

2:0 - Bravo, majstore! Novak odmah dolazi do brejka!

1:0 - Kakav početak meča! Cicipas je imao čak četiri brejk lopte, bilo je 0:40 u jednom momentu, ali je Novak uspeo da se vrati i dođe do početne prednosti.

18.37 - Meč je počeo, prvi servira Novak!

18.31 - Bilo je strepnje, ali evo Novaka na terenu:

18.12 - Nadal je u finalu! Očekujemo Novaka uskoro na terenu!

18.01 - Pre nego što meč počne, podsetićemo se dosadašnjih duela dvojice asova. Malo koji teniser može da se pohvali da ima pozitivan ili izjednačen skor sa Đokovićem, a Grk je trenutno na 3:3. Poslednji duel završio se pobedom Novaka u finalu Dubaija u februaru, a nakon tog turnira usledila je dugo pauza u svetu tenisa.

17.50 - Odužio se meč Nadala i Švarcmana iako je već viđena pobeda Španca. Noletov duel pomeren je za 18.10, ali će verovatno početi još kasnije.

17.25 - Novak čeka kraj meča između Švarcmana i Nadala. Trenutno je u toku treći set gde Rafa ima brejk prednosti, a pored toga vodi 2:0 u ukupnom rezultatu pa je na korak do pobede.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom polufinalnom meču na Rolan Garosu između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa terena "Filip Šatrije" u Parizu.