Rafael Nadal
AP/Cristophe Ena

Rafael Nadal, Foto: AP/Cristophe Ena

Nema milosti Rafael Nadal. Bik s Majorke nastavio je da grabi ka odbrani pehara na Rolan Garosu i u polufinalu Otvorenog prvenstva Francuske deklasirao Japanca Keija Nišikorija sa 3:0 (po setovima 6:1, 6:1, 6:3).

Dušan Lajović

AP/Claude Paris

O dešavanjima na terenu, najbolje svedoče rezultati u prva dva seta. Drugi teniser sveta nijednog trenutka nije dozvolio premorenom Japancu da ga ozbiljnije ugrozi, iako je istina, početkom drugog seta prvi stigao do brejka i izjednačio u gemovima na 1:1.

Rolan Garos

EPA - EFE, Srđan Suki

To kao da je razljutilo Španca, koji je do kraja ovog dela igre još tri puta oduzeo servis Nišikoriju i na isti način kao u prethodnom setu došao do prednosti od 2:0.

U poslednjem, trećem setu, Rafa je već u četvrtom gemu stigao do brejka, poveo sa 3:1 i iskoristio prvu meč loptu, čime je na maestralan način najavio pohod ka 12. pehar u Parizu.

Protivnik Nadalu u polufinalu biće bolji iz švajcarskog derbija, u kome su snage odmerili Rodžer Federer i Stan Vavrinka.