Kokain u njegovom urinu bio posledica okoline, nije ga sam ušmrkao! Neverovatna odluka Svetske teniske federacije
Jedinstven slučaj.
EPA/Georgios Kefalas
Jedinstven slučaj se dogodio otkako postoje doping testovi. Naime, mladi Argentinac Lusijano Taki je dokazao da je kokain u njegovom urinu završio kao posledica "zagađenja okoline", odnosno jer je bio u sobi gde su drugi zloupotrebljavali ovu drogu.
Sedamnaestogodišnjem igraču je kokain otkriven na doping testu u martu kada je igrao na turniru u argentinskom Pinamaru u okviru World Tennis Tour M15.
Taki je u urinu imao benzoilekognin, metabolit kokaina, kako je navela Svetska teniska federacija u svom saopštenju.
La ITF resolvió que NO hubo falta ni negligencia en la contaminación involuntaria de @lucianotacchi, y puede volver inmediatamente a la competencia. Vamos nene! Lo que no mata fortalece??♥️?! https://t.co/4tzpVq9HvH pic.twitter.com/Ac4eiRMI3p
Međutim, Lusijano je posle osmomesečne suspenzije sa svojim advokatima dokazao da nije kriv, pa je i ITF promenio saopštenje.
"Objašnjenje gospodina Takija u vezi sa tim kako je kokain dospeo u njegov organizam je prihvaćeno i potvrđujemo da on ne snosi odgovornost za prekršaj ili nemar u ovom slučaju", navodi ITF.