EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Novak Đoković, Foto: EPA-EFE/SRDJAN SUKI

24. uzastopna pobeda Novaka Đokovića na Gren slem turnirima!

Hvala što ste pratili prenos meča Novak Đoković - Salvatore Karuzo na portalu ALO!

Novak Đoković dominatnom igrom pobedio je Italijana Salvatorea Karuza sa 6:3, 6:3, 6:2!

KRAJ TREĆEG SETA!

6:3, 6:3, 6:2 - JOŠ JEDAN BREJK I POBEDA!

6:3, 6:3, 5:2 - MASTERKLASA NOVAKA, JOŠ JEDAN SERVIS DOBIO SA NULOM!

6:3, 6:3, 4:2 - Đoković oduzima servis protivniku! Na korak do osmine finala!

6:3, 6:3, 3:2 - U ovim trenucima pokazuje klasu, sjajnim servisom stiže do šestog asa i sa još jednom "nulom" stiže do prednosti!

6:3, 6:3, 2:2 - Uspeo je Italijan da se odbrani nakon pritiska Đokovića!

6:3, 6:3, 2:1 - Odlični servisi Novaka, bez primljenog poena uzima drugi gem!

6:3, 6:3, 1:1 - Istom igrom je uzvratio i Italijan!

6:3, 6:3, 1:0 - Uspešno je počeo treći set!

POČETAK TREĆEG SETA!

KRAJ DRUGOG SETA!

6:3, 6:3 - Ima dve set lopte na servis protivnika, odlična igra Đokovića u defanzivi!

6:3, 5:3 - Ne predaje se Italijan, ali Novak direktnim poenom drži distancu! Još jedan gem mu je potreban za osvajanje drugog seta!

6:3, 4:3 - Karuzo smanjuje rezultat, Novak nije potrošio mnogo energije na njegov servis!

6:3, 4:2 - Potvrđuje brejk Đoković nakon greške Karuza koji je ušao u kontra-ritam!

6:3, 3:2 - Prva dupla servis greška Karuza omogućava Novaku da stekne 30:0. Tri greške u gemu Italijana dovele su Novaka u situaciju da ima dve brejk lopte! ĐOKOVIĆ ODUZIMA SERVIS PROTIVNIKU!

6:3, 2:2 - Dominatno je Novak uzeo svoj servis i izjednačio u drugom setu, nije dopustio Italijana da postigne poen na svoj servis!

6:3, 1:2 - Drži se Italijan, ne daje Đokoviću priliku da dođe do brejk lopte! Odbranio je još jedan gem na svoj servis!

6:3, 1:1 - Đoković je bez nekih teških muka uspeo da uzme svoj prvi gem na svoj servis

6:3, 0:1 - Već na startu prvog gema drugog seta Novak je stigao do prilike da uzme brejk loptu, ali greškom iz direktnim udarcem propustio je svoju šansu. Još jedna greška Novaka koja daje prednost Karuzu na svom servisu. Dobrim napadom Đoković vraća na 40:40. Nova brejk šansa za Srbina. Ne predaje se Karuzo i opet stiče zasluženu prednost u gemu nakon 27 udaraca u razmeni dvojice tenisera. Uspeo je Italijan posle velike borbe da odbrani svoj gem.

POČETAK DRUGOG SETA!

KRAJ PRVOG SETA!

6:3 - Borben je Italijan, vodio je sa 30:40, ali je Đoković sjajnom igrom i asom na kraju doneo sebi prednost od 1:0 u setovima!

5:3 - Stiče se utisak da je Novak opušteno odigrao ovaj gem koji je Karuzo lako dobio!

5:2 - Velika borba u sedmom gemu, žilav je italijan i ne daje olako poene Đokoviću. Odlično defanzivnom igrom doveo je sebe do mogućnosti da vrati servis Đokoviću. SJAJAN AS U KLJUČNOM TRENUTKU SRBINA! Opet nerešeno! Svetski broj jedan se odbranio od naleta Italijana i na korak je od osvajanja prvog seta!

4:2 - Uspeo je Karuzo da odbrani svoj servis i da smanji rezultat!

4:1 - Aplauzi za Karuza od publike, Đoković je izveo perfektan drop šot ali je Italijan fantastično vratio loptu za 15:30. Sjajnom igrom je doveo sebe u mogućnosti da vrati brejk Novaku. Za to ima dve prilike! Odlični Đoković neutralisao je opasnost i doneo izjednačenje od 40:40 na svoj servis! Uspeo je da potvrdi brejk!

3:1 - Nove brejk prilike za Đokovića. Karuzo dobrim servisom neutrališe prvu brejk šansu, greškom Italijana Novak stiže do prvog brejka!

2:1 - Sa "nulom" je Novak odbranio svoj servis!

1:1 - Uspeo je da se odbrani Italijan i na jedvite jade da uzme gem.

1:0 - Dominatno je počeo utakmicu Novak Đoković!

UTAKMICA JE POČELA!

Dobrodošli na tekstualni prenos meča Novak Đoković - Salvatore Karuzo na portalu ALO!

Po okončanju ovog duela Stefanos Cicipas - Filip Krajinović, Novak Đoković će izaći na megdan Salvatoreu Karuzu.

Srbin će se sastati po prvi put sa italijanskim teniserom Salvatoreom Karuzom, koji je prethodno eliminisao Žila Simona.

“On ima samopouzdanje i nema šta da izgubi. Verujem da će biti veoma motivisan da odigra najbolje što može. Verujem da ćemo imati fantastičan meč“, istakao je Đoković.

Svetski broj jedan je do ove runde došao bez izgubljenog seta, a na drugoj strani protivnik će mu biti 147. teniser sveta!