Novak Đoković - Miloš Raonić, Foto: EPA

Da li je postojao bolji način da se obeleži 300. pobeda na grend slemovima? Iskreno, teško. Nakon što su ga svi otpisali još protiv Tejlora Frica zbog istegnuća mišića, nakon što su ga kladionice već postavile kao autsajdera za osvajanje trofeja, on im je svima pokazao zašto je prvi na svetu.

Može li Novak da osvoji Australijan open po 9. put?

Nije bilo lako, naravno, ali će ova pobeda mnogo značiti u pohodu na devetu titulu u Melburnu. Miloš Raonić je uvek neugodan rival, ali ni na 12. međusobnom duelu nije uspeo da uradi nešto više pa je rođeni Podgoričanin morao da čestita Srbinu na prolazu među osam najboljih.

Prvi set je bio iscrpljujuć, imao je Novak brejk šanse, ali nije uspevao da ih iskoristi. Razorni servisi su držali Raonića u igri. Imao je čak 26 as udaraca, ali je Nole imao sreće da nije imao bolji procenat prvih servisa, inače bi bilo dosta teže po Srbina. Na kraju je Đoković poveo u taj-brejku kada je bio dosta skoncentrisaniji od rivala.

Drugi set zaličio je na prvi, sve do trenutka kada je Raonić osvojio prvi brejk na meču, koji mu je bio dovoljan da izjednači rezultat. U tom trenutku Novak je imao 0/3 što se tiče iskorišćenih brejk šansi, dok je upravo treću iskoristio Kanađanin i došao do 1:1 u ukupnom rezultatu.

Nakon toga Novak je ozbiljno dodao gas, pa je posle nešto više od dva sata uspeo da dođe do prvog brejka na meču, a onda i još jednog koji mu je doneo prednost. Pet vezanih gemova značila su da će Srbin u četvrti set sa 2:1 u ukupnom rezultatu. Treći set bio je repriza drugog s tim da je ovoga puta Đoković bio taj koji je na vreme oduzeo servis rivalu i posle nešto manje od tri sata plasirao se u četvrtfinale gde ga čeka duel sa Aleksandrom Zverevim koji je savladao našeg Dušana Lajovića sa 3:0.

LIVE BLOG:

ĐOKOVIĆ - RAONIĆ  3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4)

TOK MEČA:

ČETVRTI SET:

6:4 - BRAVOOO! Đoković ide u četvrtfinale!

5:4 - Spasao je dve, ali ne i treću brejk loptu! Đoković uzima brejk i sada će servirati za pobedu!

4:4 - Odlični Novak ponovo dolazi do izjednačenja, nastavlja se velika borba.

4:3 - Ponovo je Novak bio blizu, ali neverovatni servisi drže Raonića u igri.

3:3 - Obojica trenutno deluju sigurno na svoj servis, Đoković je imao priliku pri rezultatu 1:0, videćemo hoće li mu se ukazati nova.

2:3 - Bez izgubljenog poena Podgoričanin čuva prednost u četvrtom setu. Đoković nastavlja da traži šansu za novi brejk.

2:2 - Moglo je da bude baš nezgodno, vodio je Raonić 0:30, ali je Đoković sjanom igrom došao do izjednačenja. Čini se da Kanađanina servisi drže u igri, dosta greši sa osnovne linije.

1:2 - Imao je sada sjajnu šansu Novak, propustio je dve brejk lopte! Uspeo je Raonić da se uz dva asa vrati i ponovo povede.

1:1 - Vraća Novak istom merom. Siguran na svoj prvi servis gem u ovom setu.

0:1 - Raonić dolazi do 21. asa na meču, odlično otvara četvrti set i dolazi do vođstva.

TREĆI SET:

6:1 - Uz osmi as na meču Novak dolazi do vođstva! Idemooo!

5:1 - Novi brejk Novaka! Ovo sada već deluje odlično! Đoković će servirati za 2:1 u setovima!

4:1 - Iako je gubio sa 0:30, Đoković je uspeo da se konsoliduje i potvrdi brejk. Naš as sada sigurno korača ka novom vođstvu u ukupnom rezultatu.

3:1 - Tako je, Nole! Prvi brejk za Đokovića tek posle dva sata igre, ali nikada nije kasno, naročito ne u ovakvom meču!

EPA

2:1 - Možda nema tako razoran servis kao Kanađanin, ali ume i Novak da odservira as, šestim as udarcem potvrđuje novi servis gem Srbin.

1:1 - Tri vezana as udarca Raonića i bilo je evidentno da će brzo do izjednačenja.

1:0 - Dobar početak Novaka, nije ga uzdrmao izgubljen set.

DRUGI SET:

4:6 - Raonić i više nego siguran za izjednačenje u setovima. Biće neizvesno.

4:5 - Vrlo lako sada Srbin osvaja još jedan gem, ali će morati da dođe do brejka ukoliko želi da se nastavi drugi set. Sa druge strane, Raonić ima priliku da izjednači rezultat.

3:5 - Bio je Novak jako blizu, ali ne predaje se Raonić i upisuje novi servis gem. Sada će Đoković servirati za ostanak u setu.

3:4 - Đoković ovog puta siguran na svoj servis, sada će naš as pokušati da vrati brejk i ostane u igri u drugom setu.

2:4 - Potvrđuje brejk Raonić i sada ima sigurnu prednost u drugom setu.

2:3 - Prvi brejk na meču i to za Raonića. Nije iskoristio drugu, ali jeste treću šansu i sada Kanađanin vodi.

2:2 - Uz dosta muke Raonić dolazi do servis gema. Čini se da gledamo reprizu prvog seta.

2:1 - Spašava sada Đokvović prvu brejk loptu Kanađanina. Možda i najduži gem do sada ne meču, ali Novak uspeva da ga trijumfalno privede kraju. Lekari su trenutno na terenu, Raonić je tražio medicinski tajm-aut jer ima problema sa zglobom.

1:1 - Ponovo je Novak imao brejk šansu, ali za sada ostaje 0/3 što se tiče šansi za oduzimanje servisa rivalu.

1:0 - Siguran Novak na startu drugog seta, nastavlja tamo gde je stao.

EPA

PRVI SET:

7:6 - Bravo, Nole! Posle 7:4 u taj-brejku Novak dolazi do vođstva u ukupnom rezultatu.

6:6 -  Bez izgubljenog poena Srbin šalje prvi set u taj-brejk.

5:6 - Raonić još jednom odličan, Đoković ponovo mora da servira za ostanak u setu, tačnije za taj-brejk.

5:5 - Sve smo bliži taj-brejku prvog seta. Đoković za sada bolje deluje na terenu, ali rezultat to još uvek ne pokazuje.

4:5 - Ponovo je Novak imao brejk šansu, ali još jednom odlični prvi servisi "vade" Raonića iz problema. Đoković će servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - Nastavlja se rezultatska klackalica. Đoković ponovo siguran na svoj servis.

3:4 - Imao je sada Đoković prvu brejk šansu na meču, ali odlični servisi drže Raonića u prvom setu. Uspeo je da u nekoliko navrata servira brže od 220 kilometara na čas.

3:3 - Gotovo identična igra dvojice tenisera. Na sličan način osvajaju servis gemove. Raonić je već odservirao četiri asa, dok je Novak skupio svega jedan.

2:3 - Istom merom uzvraća Raonić. Odlični servisi i samo jedan dopušten poen Novaka za novo vođstvo Kanađanina.

2:2 - Brzo Novak stiže do još jednog izjednačenja, bez brejk šansi za sada.

1:2 - Đoković za sada deluje odlično, ne primećuje se da je bio povređen. Ipak, Raonić uz dosta muke dolazi do novog gema.

1:1 - Solidni servisi Đokovića bili su dovoljni za Srbinom prvi gem.

0:1 - Siguran Kanađanin na početku meča, otvara duel servis gemom.

11.30 - Meč je počeo, prvi servis za Raonića.

11.22 - Dvojica tenisera polako izlaze na teren, uskoro se očekuje početak meča.

11.17 - Podsetićemo vas i da je Srbija ostala sa dva predstavnika u muškoj konkurenciji na Australijan openu nakon što je učešće završio Dušan Lajović porazom od Aleksandra Zvereva.

11.08 - Ovo će biti 12. okršaj Raonića i Đokovića do sada. Svih prethodnih 11 rešio je naš as u svoju korist. Poslednji put sreli su se na mastersu u Sinsinatiju kada je Nole slavio sa 2:1.

11.05 - Simona Halep pobedila je Igu Švjontek i tako zakazala duel Novaka Đokovića i Miloša Raonića za 11.30.

10.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećnog meču osmine finala Australijan opena između Novaka Đokovića i Miloša Raonića. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Rod Lejver arene.