Novak Đoković
EPA/Jason Szenes

Novak Đoković, Foto: EPA/Jason Szenes

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Đoković - Bautista Agut na portalu Alo!

3:6 Španac je na tri poena od četvrtfinala Majamija. Greši rival 15:15. Odličan servis Španca 30:15. I dve meč lopte za rivala. Kraj! Poen za Aguta i meč za Roberta Bautistu Aguta!

3:5 Zicer promašuje Agut, Nole greši 15:15. Dupla servis greška 15:30. Izjednačenje. Odličan forhend Đokovića. Gem lopta i tgreći gem za Novaka u ovom setu.

2:5 Prednost za Bautistu Aguta, pa izjednačenje. Dobra kontra Španca. Nova dva poena, potvrda brejka i sada je rival na gem od pobede.

2:4 Kreće Agut poenom na Noletov servis. Izjednačenje. Greši Nole 15:30. Dve brejk lopte za španskog igrača. Dobar drugi servis, ali greši Novak. Novi brejk.

2:3 Batista ima 30:15 na svoj servis. Kakav potez, strašan potez Noleta izjednačenje. Brejk lopta! Revanširao se duplom servis greškom Španac Novaku brejk!

1:3 Preti Agut brejkom 0:30. Tri brejk lopte Novak ide iz greške u grešku. Odličan servis. Đoković smanjuje. Sada je 30:40. Duplom servis greškom Nole poklanja brejk Agutu 1:3.

1:2 Agut ima prednost. Pritiska Novak Španca, bekend paralelom osvaja poen. Ušao je u dobar ritam 30:15. Bolji je Đoković sad, odličan ritern, bolje se kreće 40:15. Dve brejk lopte! Spasava jednu španski teniser. Spasava i drugu. Duga razmena, prvi greši Novak. Rudarski tenis 22 udarca! Gem za Aguta, loš drop Španca Novak nije iskoristio. Pogrešio je.

1:1 Brzo Đoković dolazi do 30:0. Tri gem lopte. Jedna manje. Gem za Noleta

0:1 Izjednačenje na startu trećeg seta 15:15. Agut u vođstvu. Sada je 30:30. Dobra lopta Noleta, ali Agut smireno stiže do poena. Gem lopta. Vodi Agut.

TREĆI SET

5:7 Novak drugi put servira za ostanak u setu. Vodi 15:0. Smeč za 30:0. Smanjuje Španac.Izjednačenje 30:30. Brejk i set lopta za Španca! Izvukao se Nole djus. Prednost za Aguta, ima brejk loptu za set! Roberto Bautista Agut izjednačuje u setovima!

5:6 Posle pauze Novak igra bolje. Evo ga, već preti 15:30. Šteta umesto dve brejk lopte 30:30. Greši Agut, brejk lopta. Kakva šteta! Izlazi Novak na mrežu, zamahnuo, udario i poslao loptu u mrežu! Đus! Gem lopta. Obezbedio je Agut taj-brejk!

5:5 Novak servira za ostanak u setu. Dva poena idu njemu 30:0. Tri gem lopte. Smanjuje Agut, ali Đoković je ostao u setu.

Meč je nastavljen posle pauze od pola sata.

Sreća pa je pljusak bio samo "na oblak", meč će se brzo nastaviti. Teniseri su na terenu i zagrevaju se.

A dok traje prekid zbog pljuska u Majamiju, evo kako su se ljudi na društvenim mrežama sprdali sa Špancem, dok ga je Novak razbijao!

Kiša prekida duel. Igrači odlaze u svlačionicu!

4:5 Servira Agut, 15:0. Sada je 30:15, a dolazi rival i do dve gem lopte. Prvu koristi. Opet vodi.

4:4 Odlično se kreće Španac 0:15. Preokrenuo je Novak ima 40:30 i gem loptu. Koristi je. Izjednačenje.

3:4 Preti Novak, izjednačuje Agut i stiže do gem lopte. Ne pogađa Španac. Đus. Strašan poen, a svemu je prethodla odlična defanziva! Važan trenutak brejk lopta! Šteta, greš Nole, đus! Odličan servis Roberta, prednost. Gem za Španca!

3:3 Novak već vodi 30:0, španski teniser smanjuje. Loše je protivnik "zasekao" loptu, Nole ima dve gem lopte. Prvo smanjuje, a onda pogađa liniju za đus! Ipak prvi reket sveta osvaja gem

2:3 Siguran je Agut na servisu 30:0. Vraća se Španac u igru. Sada ima tri gem lopte. As i novi gem za rivala

2:2 Nastavlja Agut sa dobrom igrom. Novak servira 0:30, pa smanjuje Đoković. Forhend uspešan Novaka, izjednačenje! Gem lopta! Bravoooo! Kakvo rešenje Novaka, kakva dijagonala na mreži. Gem!

1:2 Verovatno je prethodni gem bio samo Novakova proalzna slabost. Evo, odmah odličan ritern i 0:15. Izjednačenje, malo se ohrabrio Agut. Novi poen Đokovića 15:30. Dupla servis greška 15:40. Dva uzastopnma poena, mnogo agresivniji rival. Đus.  Loš pokušaj loba Aguta, nova brejk lopta. Šteta, greši Nole. Novi đus. Potvrda brejka, Španac prvi put vodi.

1:1 Preti Španac, 15:30. Dve brejk lopte za rivala! Iznenađenje. Brejk Aguta, možete misliti!

1:0 Servira Agut. Posle izjednačenja Kakav drop šot Noleta 15:30. Kako seva Novak! Munje i gromovi po terenu! 15:40! Retka greška Novaka 30:40. Odmah brejk! I na startu ovog seta!

DRUGI SET

6:1 Servira Đoković za set. Posle izjednačenja sada je 30:15. Novi as za dve vezane set lopte. Ume Agut i da iznenadi, drop šot 40:30. Još jedan as Novaka za ubedljiv set!

5:1 Poveo je Roberto, Novak izjednačio. Odlično se snašao Agut na mreži 30:15. Španac šalje loptu u aut, Novak fantastičan u defanzivi, izjednačenje. Brejk lopta za set. Odličan servis i forhend Aguta. Đus. Prednost za rivala. Kakav poen Srbina, đus! Najduži gem do sada. Prednost za Španca. I evo prvog poena u setu za Aguta. Skoro osam minuta trajao gem.

5:0 E ovaj gem je malo zanimljiviji. Vodi Agut 15:30, Nole izjednačuje, pa "zarađuje" gem loptu! Greši. Đus. Težak poen, ali prednost za srpskog tenisera. Šta reći, Novak razbija.

4:0 Bautista Agut trenutno ne zna gde udara. Novak nastavlja seriju sada je 0:30. Ipak, dolazi španski teniser do poena 15:30. Nova greška protivnika i dve brejk lopte. I novi brejk!

3:0 Nastavlja Novak ubitačnim tempom. Vodi 30:0, pa Agut smanjuje. Izjednačuje protivnik, ali evo, Novak ima gem loptu. Greši Nole, đus! Strašan servis 190 na čas, prednost za Đokovića i novi gem! Potvrda brejka!

2:0 Evo poena Đokovića na servis rivala. Prvi, pa drugi 0:30. Stiže prvi reket sveta do tri brejk lopte i "nulom" stiže do BREJKA! Bravo, majstore!

1:0 Odličan prvi servis Novaka 15:0. Odlični servisi srpskog tenisera na startu 30:0. Španac šalje loptu u aut, tri gem lopte. Odličan poen Španca, ali Nole uzvraća na mreži i stiže do prvog gema.

PRVI SET

Meč je počeo, Novak prvi servira.

Đoković i Bautista Agut su na terenu. Počinje zagrevanje a uskoro i meč.

Konačno! Teniserke  Sijeh i Kontavejt, čiji se kraj meča čekao da bi Novak Đoković i španski teniser izašli na teren konačno je završen pobedom Kontavejt 3:6, 6:2, 7:5 i za desetak minuta dvojica tenisera trebalo bi da izađu na teren.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Đoković - Bautista Agut.

Novak do sada nije igrao najbolji tenise u Majamiju i očekuje se da protiv Aguta bude maksimalno koncentrisan. Pobednik ovog duela igraće protiv Amerikanca Džona Iznera, koji je savladao Kajla Edmunda iz Velike Britanije 7:6, 7:6.

Njih dvojica sastajala su se do sada devet puta i Novak ima osam pobeda, međutim u poslednjem, u Dohi početkom ove godine, slavio je Španac.

Španac je savladao Fabija Fonjinija sa 2:0 (6:4, 6:4), a pre tog meča eliminisao Janka Tipsarevića.

Novak hoće i revanš za poraz u polufinalu turnira u Kataru igranom u januaru.

Kvota da će Nole savladati rivala savladati sa 2:0 u setovima je 1,60.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 7.972.535 dolara.