Medvedev poražen na startu Rolan Garosa

Medvedeva je pobedio Brazilac Tijago Sejbot Vild sa 7:6, 6:7, 2:6. 6:3, 6:4, posle četiri sata i 15 minuta igre!

Ovo je ubedljivo najveće iznenađenje od početka turnira. Medvedev je došao u Pariz pun samopouzdanja nakon osvojene titule u Rimu, ali ga je već na startu savladao malo poznati Brazilac, inače 172. reket sveta.

Prva dva seta bila su veoma izjednačena, a oba su rešena u taj-brejku. Lako je mogao Brazilac da povede i sa 2:0, pošto je imao dve vezane set lopte u taj-brejku, ali se Rus izvukao i izjednačio na 1:1.

Treći set protekao je u dominaciji drugog tenisera sveta i delovalo je da će ipak rutinski doći do trijumfa.

Međutim, Vild nije odustajao, igrao je agresivno, šetao po terenu rivala i došao do najveće pobede u karijeri.

Medvedev je ovim porazom ostao bez šanse da se nađe na prvom mestu ATP liste nakon Rolan Garosa, tako da će se "samo" Novak Đoković i Karlos Alkaraz boriti za teniski tron.