NIŠTA OD TENISKOG SPEKTAKLA Nole dobio rivala u drugom kolu Srpska Opena

Ovaj 18-godišnji teniser je nakon preokreta bio bolji od Stena Vavrinke rezultatom 2:1.

Trenutno 84. igrač sveta je slavio posle dva sata i 44 minuta vremena igre, a po setovima je bilo 1:6, 7:6, 6:4.

Kako je krenulo, nije se činilo da će tinejdžer imati bilo kakavu šansu protiv iskusnog Švajcarca. Vavrinka je osvojio uvodnih pet gemova i potpuno samleo protivnika protiv kog je poveo sa 1:0 posle nešto više od pola sata igre.

To kao da je razbudilo protivnika koji je daleko bolje zaigrao u drugom setu, ali je i pored toga Vavrinka imao sjajnu priliku da reši meč. Pri rezultatu 5:5 je imao tri brejk lopte, ali niti jednu nije iskoristio. U tim trenucima je došlo do promene odnosa snaga, pa je tako Van Eš izjednačio posle taj-brejka.

NOLE POSLAO PORUKU IZ BANJALUKE Najveća prepreka mi je Novak Đoković, ako njega savladam, mogu svakog preko puta mreže

Vavrinka je poslednju priliku da trijumfuje imao u odlučujućem setu kada je prvi stigao do brejka, ali je rival odgovorio sa dva uzastopna i tako rešio meč u svoju korist.

Luka van Eš i Novak Đoković se do sada nisu sastajali, pa će tako imati premijeru u Banjaluci. Njihov meč će se igrati u sredu.

Kada smo već kod premijera, na otvaranju takmičenja na Srpska openu je slavio Aleksej Popirin koji je iznenadio Talona Grikspora.

Srpska open igra se za nagradni fond od 562.815 evra.